آخرین مطالب

نماینده حزب اراده ملت در نطق میان دستور مجلس:

با رفع حصر، استفاده از مشاوره خاتمی و آغاز گفت‌وگوی ملی می‌توانیم از این برهه عبور کنیم صفحه آخر

با رفع حصر، استفاده از مشاوره خاتمی و آغاز گفت‌وگوی ملی می‌توانیم از این برهه عبور کنیم

  بزرگنمایی:

 شهاب‌الدین بی‌مقدار نماینده مردم تبریز و عضو حزب اراده ملت در نشست علنی مجلس در نطق میان دستور خود با بیان اینکه حال که دشمن جمهوری اسلامی به نمایندگی ترامپ دستکش‌های چدنی را آشکار کرده و تحریم را عملی کرده سؤال این است که آیا تاکنون تحلیل درستی از علت تحریم داشته‌ایم، گفت: چرا می‌خواهیم همواره با کوبیدن لفظی دشمن مشکلات را حل کنیم درحالی‌که آن‌ها کاری جز کسب منافع نداشته و برای از پا درآوردن ما برنامه‌ریزی کرده‌اند پس ما نیز باید برنامه برای جلوگیری از تحریم داشته باشیم.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه وزیر خارجه‌ای که با هدایت مقام معظم رهبری توانست کشور را از منشور هفت سازمان ملل بیرون کند، قطعنامه‌های مختلف را ملغی کرده، قطعنامه‌ای به نفع ایران صادر کند و برجام را عملیاتی کند به بهانه‌های مختلف می‌کوبیم درحالی‌که باید متحد و یکپارچه از وی پشتیبانی کنیم.
وی افزود: آقای ظریف که درباره پول‌شویی واقعیت را گفت مرتب بمباران رسانه‌ای می‌کنند؛ مگر کسی در کشور است که نخواهد قانون پول‌شویی اجراشده و انواع قاچاق از بین برود و همه‌چیز شفاف شود چنانچه به‌طور نمونه اجراشدن قانون پول‌شویی باند قاچاق را به دام انداخته و به میزان 13 هزار و 200 میلیارد تومان از فرار مالیاتی جلوگیری کرده است.
بی‌مقدار در ادامه با بیان این پرسش که هدف کسانی که مجلس معقول را که خواهان تصویب FATF است، می‌کوبند، چیست عنوان کرد: باید دید این افراد چه هدفی داشته و چه منافعی را از دست می‌دهند که تا این حد علیه نمایندگان موافق جوسازی می‌کنند درحالی‌که اگر این موضوع حل نشود کشور قفل‌شده و ایرانیان خارج از کشور نیز دچار مشکل جدی می‌شوند.
عضو حزب اراده ملت در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه برای حل مسئله سیاسی، اقتصادی و اجتماعی وحدت موردنیاز است، اظهار داشت: وقتی خودی و غیرخودی راه می‌اندازند و همه تلاش دارند یکدیگر را مورد هجمه قرار دهند چگونه وحدت امکان‌پذیر است. وی افزود: اگر مهربانی در این ماه مبارک مدنظر باشد و حصر موسوی و کروبی لغو شود، زندانیان سیاسی آزادشده و به خاتمی آزادی داده‌شده و از مشاوره وی و اطرافیان وی استفاده‌شده و گفتگوی ملی آغاز شود می‌توان از این برهه حساس به‌راحتی عبور کرد چراکه اتحاد ملت، حاکمیت و امنیت سیاسی و اقتصادی و نظامی را عملی می‌کند.
این عضو حزب اراده ملت ادامه داد: باید با اعتماد به مردم به‌خصوص بخش خصوصی و نخبگان و حذف شرکت‌های خصولتی و دولتی، اقتصاد بدون نفت را تجربه کرد و در جهت حل مسائل روز و توسعه کشور اقدام داشت البته اگر جرأت داشته باشیم با در نظر گرفتن وضعیت مردم و ترمیم پرداخت و حقوق، کلیه یارانه‌ها را حذف کنیم تا دست دلالان کوتاه شود کار مهمی کرده‌ایم.
عضو فراکسیون امید مجلس دهم در ادامه صادرات را شریان اصلی تولید دانست و افزود: صادرات باید تقویت شود نه اینکه با قوانین مختلف کُند شود که در همین راستا ضروری است پیمان ارزی و سامانه نیما برداشته‌شده و با نرخ شناور کنترل‌شده به تولیدکنندگان و صادرکنندگان واقعی اعتماد شود چراکه در سامانه نیما رانت وجود دارد و مواردی از فساد برای جلو انداختن نوبت‌ها گزارش‌شده است.
وی همچنین با تأکید بر اینکه باید واردات بدون ارز و خرید اجباری از واحدهای تولیدی معتبر را هموار کرد، ابراز داشت: نباید از اعطای اختیارات به استان‌ها بترسیم که حتماً در حل مسائل مؤثر خواهد بود همچنین باید به مردم اعتماد کنیم، واقعیات را بگوییم و وعده‌های غیرعملی ندهیم و حتی آن‌ها را در تصمیم سازی‌ها مشارکت دهیم حتی اگر در اجرای این مسئله نیاز به رفراندوم باشد.
عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه از دولت می‌خواهم اصل 15 قانون اساسی را اجرا کرده و احیای دریاچه ارومیه را نیز جدی بگیرد، خاطرنشان کرد: آقای نوبخت به قول خود درباره احداث راه‌آهن میانه-تبریز عمل کنید همچنین مشکل واحدهای تولیدی به‌خصوص قطعه سازان را حل کنید چراکه نوشدارو بعد از مرگ سهراب و حضور کارگران جلوی استانداری‌ها فایده نخواهد داشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

با رفع حصر، استفاده از مشاوره خاتمی و آغاز گفت‌وگوی ملی می‌توانیم از این برهه عبور کنیم

بازگشایی دفتر آق‌قلا در استان گلستان

بیانیه اهواز

منتقدان حزب اراده ملت از منافع خود هراس دارند

سیاست‌های جمعیتی ضد توسعه در تاریخ معاصر

پرسش و پاسخ با بانک مرکزی در سامانه انتشار و گردش آزاد اطلاعات

سطح توقع مردم از زندگی در دوران هاشمی افزایش یافت

پیروز حناچی نخستین شهردار ترک‌تبار و متخصص تهران

باغ ناصر

سمن‌ها و چگونگی ارتقا مشارکت‌های اجتماعی

پرسش و پاسخ با آموزش و پرورش در سامانه انتشار و گردش آزاد اطلاعات

نقد اصلاح‌طلبی راز ماندگاری آن

چرا ما هستیم؟ (فلسفه وجودی حزب اراده ملت ایران) (قسمت پایانی)

گفتمان مسلط جامعه ایرانی و استبداد (بخش هفتم)

نقد وآسیب‌شناسی نحله (مشرب ومسلک) سیاسی اصلاح‌طلبی (بخش سوم)

نگهبان مهر

بنیاد گرائی در چنبره عقلانیت (بخش آخر)

پرسش و پاسخ با وزارت امور خارجه در سامانه انتشار و گردش آزاد اطلاعات

مشکل حکایتی است که تقریر می‌کنند

FATF به‌مثابه پلیس اقتصادی

تله های خودساخته اصلاح طلبان و راه های برون رفت از آن

وطن مظلوم من