صفحه اول

شهریور، ماه آخر تابستان

ابراهیم گلستان در صدویک‌سالگی درگذشت. گلستان آینه تمام‌قد جریان روشن‌فکری ما بود؛ با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش؛ با تمام هبوط و سقوط‌هایش؛ و با تمام اوج و حضیض‌هایش. اولین کتابش “آذر ماه آخر پاییز” نام داشت و وی در شهریور آخرین ماه تابستان رفت.

پایان پیش ثبت نام انتخابات مجلس شورا

مهم‌ترین مسئله دوهفته گذشته کشور، بحث پیش ثبت نام‌های داوطلبین نمایندگی مجلس بود. طرحی خلق الساعه که تشکل‌های سیاسی کشور را آچمز نمود

گرم ترین تابستان تاریخ

در این روز های گرم مرداد، شصت و هفتمین شماره هفته نامه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان می نمائیم.

آفریدن یک گروتسک

شست و ششمین شماره نشریه اراده ملت ایران را همراه با یک ویژه‌نامه تقدیم خونندگان عزیز این نشریه می‌کنیم. این شماره همراه با یک ویژه‌نامه در مورد لایحه برنامه هفتم توسعه است. که دیدگاه‌های بعضی از اعضا حزب در مورد این برنامه را بیان می‌کند.

نگاهی به مطالب شماره ۶۵

شماره شصت وپنجم نشریه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان مینمائیم. در این شماره توصیه میکنیم به سه مصاحبه صورت گرفته در مورد آسیب شناسی وضعیت احزاب در ایران، انتخابات اتاق بازرگانی و وضعیت گروه واگنر در روسیه توجه خاصی بفرمائید.

پایان نمایشگاه کتاب تهران

حضور ده‌روزه مسئولین حزبی در نمایشگاه کتاب تهران و تمرکز حزب بر این فرصت ایجاد شده، باعث گردید که این شماره نشریه با تأخیر به دست شما مخاطبان گرامی برسد.

بهانه‌های ساده

به ضمیمه این شماره دومین ویژه نامه نشریه اراده ملت را با عنوان “نمایشگاه کتاب تهران” در ۳۶ صفحه تقدیم مینمائیم. در این ویژه نامه مجموعه کتابهای انتشارات حزب در نمایشگاه کتاب دهه آخر اردیبهشت معرفی شده است.

کارگران و معلمان دو ستون اصلی یک جامعه

اردیبهشت ماه، ماه یادآوری زحمات و خدمات کارگران و معلمان است، دو ستون اصلی هر جامعه. از این رو در این شماره نگاهی داریم به وضعیت امروزی این دو قشر.

و اینک در آغاز سال ۱۴۰۲

شصتمین شماره نشریه اراده ملت به سبک و سیاق قبل امروز خدمت شما عزیزان ارائه می‌گردد. تعطیلات نوروزی فرصتی بود که در مورد محتوا و شکل این نشریه تعمقی صورت گیرد که قرار گردید نتیجه این تعمق از شماره بعدی نشریه به تدریج در ساختار و محتوای نشریه اعمال گردد.

و اینک در پایان سال ۱۴۰۱

آخرین شماره نشریه اراده ملت در سال جاری را تقدیم شما عزیزان مینمائیم و پیشاپیش سال نو را خدمتتان تبریک میگوئیم. از همه شما عزیزان ممنون هستیم که در این یکسال همراه و مشوق ما بودید و امیدواریم که بتوانیم سال بعد نیز بالنده و پویا در خدمتتان باشیم.

توقیف روزنامه سازندگی و باقی قضایا

به آخرین ماه سال رسیدیم و هنوز چشم انتظار روزهائی هستیم که برایمان آزادی و عدالت را به ارمغان بیاورند.

ما مردمان خاور میانه ایم...

ما مردمان خاور میانه ایم... بعضی هایمان در جنگ کشته می شویم، بعضی در زندان... بعضی هایمان در جاده می میریم، بعضی در دریا، حتی بلندترین کوه ها هم... انتقام تنهایی شان را از ما می گیرند، چرا که ما شغل مان “مُردن” است.

زمستان سخت و سرد

بهمن ماه امسال در شرایطی آغاز شد که برودت و سردی هوا در چند سال اخیر بی سابقه بود. دمای هوا در بعضی مناطق آنچنان کاهش یافت که منجر به تعطیلی ادارات، مشاغل، مدارس و حتی دانشگاه ها شد. امیدواریم که بارش های هفته های اخیر و سرمای متعاقب آن لااقل برای سال آینده ذخیره آبی مناسبی را فراهم آورده باشد.

برف ها زود آب میشوند

ماه اول زمستان رو به پایان است و چشم ها به آسمان تا شاید برفی بیاید و بحرانها را بشوید. اما دریغ که برف ها چقدر زود آب میشوند.

تحزب مانع استبداد

در این شماره مقالاتی و گزارشاتی در باب احزاب و لزوم تعامل با آنها، دیکتاتور ها؛ نحوه شکل گیری و سقوط ایشان، اینترنت ملی، کفالت سیاسی، اعتراضات مردمی و خشونت پرهیزی را خدمت شما ارائه میدهیم.

در آستانه یلدا

فضای سیاسی جامعه کماکان ملتهب است و تصمیم گیران ریز و درشت مملکتی کم توجه به خواسته های متراکم شده گروه های مختلف اجتماعیف در این شرایط بد و اسف بار اقتصادی بدنبال تادیب و تنبیه هستند.

کنگره دهم حزب مورد تائید کمیسیون ماده ده قانون احزاب قرار گرفت

با سلام و درود خدمت خوانندگان عزیز، شماره ۵۲ نشریه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان مینمائیم، در حالیکه هم تیم فوتبال مردان ایران در آستانه مسابقه ای حساس با ایالات متحده آمریکا است و هم روز دوشنبه هفته جاری خبر آمد که کنگره دهم حزب (مرداد ۱۴۰۰) بعد از ۱۶ ماه انتظار در کمیسیون ماده ده احزاب تائید شده است.

به جای مقدمه (۵۱)

شماره ۵۱ نشریه اراده ملت را با دو تغییر جدید تقدیم شما عزیزان مینمائیم. یکی اینکه از این پس ستونی تحت عنوان موسیقی برای همه خواهیم داشت و دیگر اینکه بخش شعر را نیز به مجموعه مطالب نشریه اضافه کرده ایم. امیدواریم این دو بخش بتواند مورد طبع خوانندگان قرار گیرد.

اندر حدیث این الهه زخمناک عدالت

اختلال مکرر در اینترنت و فیلتر شدن بسیاری از سایتها و اپلیکیشنهای مورد نیاز، کار درآوردن نشریه در این روزها را دشوار کرده است.

بجای مقدمه (۴۹)

اعتراضات بعد از جان باختن دردناک خانم مهسا امینی هنوز ادامه دارد و هر روز ابعاد بیشتری پیدا میکند، واقعه آتش سوزی در زندان اوین آخرین نمونه از این وقایع تاسف بار بود.

تلاش برای مهار خشونت

شماره جدید (۴۸) نشریه اراده ملت را در شرایطی تقدیم هموطنان عزیزمان میکنیم که در حوادث ناگوار روزهای اخیر بیش از ۱۰۰ نفر از هموطن عزیز جان خود را از دست داده اند و ده ها برابر نیز دچار آسیب های جسمی و روانی شده اند.

زن، زندگی، آزادی

ضمن عرض تسلیت درگذشت مهسا (ژینا) امینی به مردم ایران، نشریه شماره ۴۷ اراده ملت را تقدیم شما خوانندگان عزیز مینمائیم.

بررسی چالش‌های استان‌ها و عملکرد مدیران محلی در اولین ویژه‌نامه نشریه

در سه‌شنبه‌ای دیگر شماره جدیدی از نشریه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان می‌نماییم. این شماره همراه با ویژه‌نامه‌ای است که به بررسی چالش‌ها و مسائل موجود در استان‌های مختلف کشور پرداخته و عملکرد مدیران محلی در سال اخیر را بررسی می‌کند. با توجه به تعدد استان‌های کشور به‌احتمال‌زیاد این ویژه‌نامه‌ها برای چندین شماره ادامه خواهد داشت. اولین ویژه نامه استانها در سه شنبه هفته آینده بیرون خواهد آمد.

شماره ۴۴ نشریه حزب اراده ملت ایران منتشر شد؛ حق بر محیط زیست و باقی داستان

ضمن عرض تسلیت به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی و درود بر روان پاک بزرگ آزادمرد تاریخ، شماره ۴۴ نشریه حزب اراده ملت ایران را که حاوی حق بر محیط زیست و باقی داستان است را به شما عزیزان ارائه می‌نماییم.

پیامد های دست اندازی انسان در طبیعت؛ خشکی و سیل

در شماره ۴۳ نشریه نگاهی داریم به عملکرد شورای نگهبان، مفهوم مردم نزد سیاسیون، شیوه صحیح انتخاب رییس جمهور، انزوای روز افزون پوتین و عملکرد یکساله دولت در بخش علوم و تحقیقات.

به‌جای مقدمه (۴۲): نفی خشونت و حرکت به سمت بخشش

شماره ۴۲ نشریه اراده ملت را تقدیم همه عزیزان و همراهان گرامی می‌نماییم. در آخرین روزهای بسته‌شدن نشریه خبر ترور نخست‌وزیر سابق ژاپن کشوری که به آرامش مشهور است و دستگیری تاج‌زاده و سینماگر مشهور رسول اف فضا را خشن کرد و ما را مصمم‌تر به حرکت در جهت مبارزات مدنی مسالمت‌جویانه و بدون خشونت.

به جای مقدمه (۴۱): تابستانی گرم و پرغبار و کم آبی

شماره (۴۱) هفته نامه اراده ملت را در ابتدای فصل تابستان تقدیم شما می‌نماییم. امیدواریم که در این شرایط کم‌آبی، با مدیریت بهینه منابع آب بتوانیم با کمترین تنش آبی از این تابستان گرم و پرغبار گذر کنیم.

به جای مقدمه (۴۰): در ستایش نهاد سازی

با سلام و ارادت خدمت تمام خوانندگان عزیز شماره جدید (۴۰) نشریه اراده ملت را تقدیم شما مینمائیم. دوست داشتیم در ابتدای این مقدمه با خبری مسرت بخش در خدمت شما باشیم اما متاسفانه باز هم به سوگی دیگر نشسته ایم. این بار در سوگ جانباختگان حادثه قطار مشهد - طبس.

آخرین مطالب

شهریور، ماه آخر تابستان

چه باید کرد؟ تقابل یا تعامل

بر صدر نشستن ناشایستگان

دانشگاه و مصائب آن؛ زین قصه هفت‌گنبد افلاک پر صداست

صدای توده‌های مردم راهگشاست

مأموریت حزب در مقابل نحوه تحلیل موقعیت توسط حاکمان

استاد حفاظت از ایران

صدای زنان در اعتراضات اخیر

یوز ایرانی نماد آموزش محیط‌زیست در ایران

انواع اخلاق‌گرایی فلسفی و کاربست آنها در “اخلاق حرفه‌ای”

کشور در دست حزب امام صادقی‌ها

مصوبه حجاب و عفاف به نتیجه نخواهد رسید

اجتماعیون اعتدالیون

جهان در هفته ای که گذشت (69)

جلسات حوزه‌ها به‌سمت حضوری شدن می‌رود

به‌زودی دو کتاب جدید از انتشارات حزب اراده ملت به چاپ خواهد رسید

ابراز نگرانی دفتر سیاسی حزب از برخورد با اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها

گردهمایی سالانه حزب باز هم به تعویق افتاد

نوچه‌گری و نوچه‌پروری

یک دم رهایی

ثروت، قدرت، فساد و خشونت در چین کمونیست

گلستان در شیراز

سرنوشت یکسان دست‌های دیکتاتور

موسیقی آمریکا از دیدگاه سیدنی فینکلشتاین

روح زمانه

وقتی پسری می‌میرد

و آسمانی که بسیارمان نمی‌بینیم!

توسعه پایدار؛ صنعت، نوآوری و زیرساخت

دیباچه ویژه نامه احزاب و انتخابات

پایان پیش ثبت نام انتخابات مجلس شورا