صفحه اول

اکثریت جامعه خواهان تغییر است

ایرانی ها به هر سن و سالی، با هر شخصیت و در هر مدل زیستی؛ اواخر اسفند که می رسد آدمی دیگر می شوند. شور و نشاطی زیر پوستشان میدود و به درکی درونی از نو شدن ایام می رسد.

انتخابات و دیگر هیچ ...

انتخابات در هر کشوری مقطع سیاسی مهمی است. به طور مثال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نه تنها برای شهروندان آن کشور، بلکه برای اتباع و دولت ها در دیگر کشورهای جهان نیز اهمیت پیدا می کند.

جنگ و دیگر هیچ ...

جنگ در غزه چهارمین ماه پیاپی خود را پشت سر می ‌گذارد. این جنگ برای مردم این منطقه ساحلی کوچک پیامدهای سنگینی داشت، ولی منطقه و جهان نیز از تبعات این درگیری در امان نمانده است.

زمستان بی بارش

هر چه در این زمستان نه چندان سرد و بی بارش پیش می آییم؛ فضای یخ زده و گزنده انتخابات بیشتر نمایان می شود. چنانکه گویی در پس این زمستان، بهاری نیست. هر چند مسائلی نظیر انفجار های کرمان با مطرح کردن مساله مهم امنیت، موضوع پر مخاطب و رسانه پسند انتخابات، یعنی رد یا تایید صلاحیت ها را به حاشیه برد

بجای مقدمه

در روز ها و هفته های گذشته، آسمان بسیاری از شهر های ایران تیره و غبار آلود بود. تا جاییکه مدارس تهران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز و چند شهر دیگر، روزهای پیاپی به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد. تعطیلی مدارس بعد از مدت ها دوباره زیر ساخت نامناسب آموزش آنلاین را به نمایش گذاشت. خانه ها پر شد از صدای: “خانم ویس برای من باز نمیشه” ، “خانم ویدئو از اون موقع داره میچرخه” ، “بچه ها من تدریس ها رو از کجا براتون بفرستم؟” و...

بجای مقدمه

روزهای گذشته نتایج بررسی اولیه نامزد ها در هیات های اجرایی منتشر شد. طیف وسیعی از چهره‌ های سیاسی میانه ‌رو و اصلاح ‌طلب در لیست رسمی رد صلاحیت شده ‌ها قرار گرفتند که نام چند نفر از نمایندگان فعلی مجلس نیز در میان آن ها دیده می شد. علی مطهری، نایب‌ رییس مجلس دهم و فرزند آیت ‌الله مرتضی مطهری یکی از مهمترین نام هایی بود که خبر از رد صلاحیت خود داد.

بجای مقدمه

جنگ اسرائیل با فلسطینیان غزه ناباورانه چهارمین هفته خود را پشت سر گذاشته است. جهان که در روزهای آغازین این درگیری ها با یهودیان پشت پرچین، که در حملات حماس کشته و زخمی شده بودند، همدردی می کرد؛ هفته هاست که برای ساکنین خاکستر نشین غزه اشک می ریزد که به گناه وابستگی به سرزمین خود دهه هاست که روی آرامش را ندیده اند. به راستی که ماهیت جنگ جز پلیدی نیست.

در هفته پایانی مهر ماه قرار داریم

درحالیکه بعد از گذشت دو هفته از آغاز سال تحصیلی، کلاس های بی شماری در مدارس دولتی سطح کشور بدون معلم اداره می شدند، نتایج کنکور اعلام شد و سهم دانش آموزان مدارس عادی در رشته های تحصیلی پر طرفدار و دانشگاه های برتر کشور مشخص شد. اراده ملت در شماره های پیشین و در ویژه نامه این شماره به طور مشخص به آسیب شناسی نهاد آموزش در ایران پرداخته است.

اول مهر مبارک باد

سال تحصیلی جدید شروع شده است و نفسی تازه در مدارس و دانشگاه‌ها وزیدن گرفته است. دانش‌آموزان و دانش‌جویان دوباره پا به صحن مدارس و دانشگاه‌ها گذاشتند تا میلی باشند در چشم جهل و نادانی.

شهریور، ماه آخر تابستان

ابراهیم گلستان در صدویک‌سالگی درگذشت. گلستان آینه تمام‌قد جریان روشن‌فکری ما بود؛ با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش؛ با تمام هبوط و سقوط‌هایش؛ و با تمام اوج و حضیض‌هایش. اولین کتابش “آذر ماه آخر پاییز” نام داشت و وی در شهریور آخرین ماه تابستان رفت.

پایان پیش ثبت نام انتخابات مجلس شورا

مهم‌ترین مسئله دوهفته گذشته کشور، بحث پیش ثبت نام‌های داوطلبین نمایندگی مجلس بود. طرحی خلق الساعه که تشکل‌های سیاسی کشور را آچمز نمود

گرم ترین تابستان تاریخ

در این روز های گرم مرداد، شصت و هفتمین شماره هفته نامه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان می نمائیم.

آفریدن یک گروتسک

شست و ششمین شماره نشریه اراده ملت ایران را همراه با یک ویژه‌نامه تقدیم خونندگان عزیز این نشریه می‌کنیم. این شماره همراه با یک ویژه‌نامه در مورد لایحه برنامه هفتم توسعه است. که دیدگاه‌های بعضی از اعضا حزب در مورد این برنامه را بیان می‌کند.

نگاهی به مطالب شماره ۶۵

شماره شصت وپنجم نشریه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان مینمائیم. در این شماره توصیه میکنیم به سه مصاحبه صورت گرفته در مورد آسیب شناسی وضعیت احزاب در ایران، انتخابات اتاق بازرگانی و وضعیت گروه واگنر در روسیه توجه خاصی بفرمائید.

پایان نمایشگاه کتاب تهران

حضور ده‌روزه مسئولین حزبی در نمایشگاه کتاب تهران و تمرکز حزب بر این فرصت ایجاد شده، باعث گردید که این شماره نشریه با تأخیر به دست شما مخاطبان گرامی برسد.

بهانه‌های ساده

به ضمیمه این شماره دومین ویژه نامه نشریه اراده ملت را با عنوان “نمایشگاه کتاب تهران” در ۳۶ صفحه تقدیم مینمائیم. در این ویژه نامه مجموعه کتابهای انتشارات حزب در نمایشگاه کتاب دهه آخر اردیبهشت معرفی شده است.

کارگران و معلمان دو ستون اصلی یک جامعه

اردیبهشت ماه، ماه یادآوری زحمات و خدمات کارگران و معلمان است، دو ستون اصلی هر جامعه. از این رو در این شماره نگاهی داریم به وضعیت امروزی این دو قشر.

و اینک در آغاز سال ۱۴۰۲

شصتمین شماره نشریه اراده ملت به سبک و سیاق قبل امروز خدمت شما عزیزان ارائه می‌گردد. تعطیلات نوروزی فرصتی بود که در مورد محتوا و شکل این نشریه تعمقی صورت گیرد که قرار گردید نتیجه این تعمق از شماره بعدی نشریه به تدریج در ساختار و محتوای نشریه اعمال گردد.

و اینک در پایان سال ۱۴۰۱

آخرین شماره نشریه اراده ملت در سال جاری را تقدیم شما عزیزان مینمائیم و پیشاپیش سال نو را خدمتتان تبریک میگوئیم. از همه شما عزیزان ممنون هستیم که در این یکسال همراه و مشوق ما بودید و امیدواریم که بتوانیم سال بعد نیز بالنده و پویا در خدمتتان باشیم.

توقیف روزنامه سازندگی و باقی قضایا

به آخرین ماه سال رسیدیم و هنوز چشم انتظار روزهائی هستیم که برایمان آزادی و عدالت را به ارمغان بیاورند.

ما مردمان خاور میانه ایم...

ما مردمان خاور میانه ایم... بعضی هایمان در جنگ کشته می شویم، بعضی در زندان... بعضی هایمان در جاده می میریم، بعضی در دریا، حتی بلندترین کوه ها هم... انتقام تنهایی شان را از ما می گیرند، چرا که ما شغل مان “مُردن” است.

زمستان سخت و سرد

بهمن ماه امسال در شرایطی آغاز شد که برودت و سردی هوا در چند سال اخیر بی سابقه بود. دمای هوا در بعضی مناطق آنچنان کاهش یافت که منجر به تعطیلی ادارات، مشاغل، مدارس و حتی دانشگاه ها شد. امیدواریم که بارش های هفته های اخیر و سرمای متعاقب آن لااقل برای سال آینده ذخیره آبی مناسبی را فراهم آورده باشد.

برف ها زود آب میشوند

ماه اول زمستان رو به پایان است و چشم ها به آسمان تا شاید برفی بیاید و بحرانها را بشوید. اما دریغ که برف ها چقدر زود آب میشوند.

تحزب مانع استبداد

در این شماره مقالاتی و گزارشاتی در باب احزاب و لزوم تعامل با آنها، دیکتاتور ها؛ نحوه شکل گیری و سقوط ایشان، اینترنت ملی، کفالت سیاسی، اعتراضات مردمی و خشونت پرهیزی را خدمت شما ارائه میدهیم.

در آستانه یلدا

فضای سیاسی جامعه کماکان ملتهب است و تصمیم گیران ریز و درشت مملکتی کم توجه به خواسته های متراکم شده گروه های مختلف اجتماعیف در این شرایط بد و اسف بار اقتصادی بدنبال تادیب و تنبیه هستند.

کنگره دهم حزب مورد تائید کمیسیون ماده ده قانون احزاب قرار گرفت

با سلام و درود خدمت خوانندگان عزیز، شماره ۵۲ نشریه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان مینمائیم، در حالیکه هم تیم فوتبال مردان ایران در آستانه مسابقه ای حساس با ایالات متحده آمریکا است و هم روز دوشنبه هفته جاری خبر آمد که کنگره دهم حزب (مرداد ۱۴۰۰) بعد از ۱۶ ماه انتظار در کمیسیون ماده ده احزاب تائید شده است.

به جای مقدمه (۵۱)

شماره ۵۱ نشریه اراده ملت را با دو تغییر جدید تقدیم شما عزیزان مینمائیم. یکی اینکه از این پس ستونی تحت عنوان موسیقی برای همه خواهیم داشت و دیگر اینکه بخش شعر را نیز به مجموعه مطالب نشریه اضافه کرده ایم. امیدواریم این دو بخش بتواند مورد طبع خوانندگان قرار گیرد.

اندر حدیث این الهه زخمناک عدالت

اختلال مکرر در اینترنت و فیلتر شدن بسیاری از سایتها و اپلیکیشنهای مورد نیاز، کار درآوردن نشریه در این روزها را دشوار کرده است.

بجای مقدمه (۴۹)

اعتراضات بعد از جان باختن دردناک خانم مهسا امینی هنوز ادامه دارد و هر روز ابعاد بیشتری پیدا میکند، واقعه آتش سوزی در زندان اوین آخرین نمونه از این وقایع تاسف بار بود.

آخرین مطالب

اکثریت جامعه خواهان تغییر است

سالی که نکوست از پیداست

مجلس و مبارزه با فساد

رخداد های منطقه ای و جهانی و رسالت حزبی

انتخابات حزب محور

جنبش زنان ایران

نمایشگاه رسانه ایران

بررسی یک نمونه تاریخی در بازار نیروی کار

مردان سپر آلودگی و تورم

چرخه مدارا

نان خالی را هم از سفره ها برداشتند!

گپی در نمایشگاه مطبوعات

استاد «رضا رضوی» سازنده سرود رسمی حزب اراده ملت ایران (حاما) درگذشت

اخبار جهان 78

تقدیر نامه نمایشگاه رسانه ایران

مشاهدات در 65 درجه جنوبی

آزادی زنان به سبک استالین

درگذشت خالف

سایه سیاست

کاروانسرای ایزد خواست

سرعت قطار تورم در دولت سیزدهم

اولین کتاب از مجموعه سازوکار حزبی به وزارت ارشاد ارسال گردید

حضور نماینده حزب اراده ملت ایران در گفتگوی نخبگان سیاسی دانشگاه تهران

حضور نشریه اراده ملت در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران

برنامه ریزی حزبی ترجیع بند جلسات دبیران حوزه ها

فلسفیدن در باب دروغ؛ دروغ چرا؟!

انتخابات و دیگر هیچ ...

درباره ما

ایران گربه نبود

راهکارهای اثربخشی مجلس