اخبار حزبی

جلسه هم اندیشی اعضا ارشد حزب برگزار شد

جمعه چهارم آذر ماه تعدادی از اعضا ارشد حزب گرد هم آمدند تا در مورد تحولات اخیر حزب به بحث و گفت‌وگو بنشینند. در این جلسه ۱۲ نفر از اعضا حزب به ارائه دیدگاه‌های خویش پرداختند و نهایتا جمع‌بندی مباحث توسط احمد حکیمی‌پور و افشین فرهانچی صورت گرفت.

کتاب شهاب ورزقان به چاپ رسید

با پایان‌یافتن دوره نمایندگی شهاب‌الدین بی‌مقدار عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت در دور دهم مجلس، به همت آقای صادق همتی کتاب زندگینامه و شرح خدمات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایشان به چاپ رسید.

کتاب راقمان انقلاب آماده انتشار میشود.

کتاب راقمان انقلاب اثر نویسنده شهیر مصری، سلامه موسی، آماده چاپ می‌شود. این کتاب را ادریس محمدی فعال اجتماعی مدنی و دبیر دبیرستان‌های استان کرمانشاه از عربی به فارسی ترجمه کرده است.

پنجاه و هفتمین جلسه هیات دبیران حزب برگزار شد.

طبق برنامه تنظیم شده، قرار بود که حوزه‌های کوچک حزبی (۳ تا ۵ نفره) در آبان ماه شکل بگیرند که شرایط کشور باعث اختلالاتی در این فرایند شد. بعضی از حوزه‌ها بعلت شرایط اینترنتی و ارتباطی تشکیل نشدند و تعدادی نیز بعلت آماده نبودن اعضا شکل نگرفت.

در جلسه آخر دفتر سیاسی حزب چه گذشت؟

صدوهفتادویکمین جلسه دفتر سیاسی حزب سه شنبه هفته گذشته و بصورت مجازی برگزار گردید. در این جلسه ضمن تبادل نظر در مورد مسائل روز دو گزارش توسط اعضا ارائه گردید و بطور مبسوط در مورد آنها صحبت شد.

شروع دور جدید کار حوزه‌های حزبی

با مشخص شدن وضعیت دبیران حوزه‌ها و انتخاب سرحوزه های حزبی دور سوم فعالیت حوزه‌های کشوری حزب شروع گردید. در این دوره ۹ دبیر حوزه و بیش از ۳۵ سرحوزه زیر نظر دبیرکل و مسوول کمیته تشکیلات حزب فعالیت حوزه‌ای را به پیش می‌برند.

بررسی کارنامه حزب توده ایران در نشریه خاطرات سیاسی

شماره ۱۷ نشریه خاظرات سیاسی در آخرین روزهای شهریور ماه منتشر شد. در این شماره ۴۵۰ صفحه ای طی مقالات و مصاحبه های متعددی کارنامه حزب توده ایران به عنوان تشکیلاتی ترین و موثرترین حزب تاریخ ایران مورد بررسی قرار گرفته است.

دومین بیانیه حزب در رابطه با وقایع پس از حادثه درگذشت مهسا امینی منتشر شد

حزب اراده ملت ۴۸ ساعت بعد از جانباختن مهسا امینی اولین بیانیه خود را در رابطه با این موضوع منتشر کرد و ضمن تسلیت به خانواده ایشان و مردم ایران خواستار پیگیری علل فوت وی و اصلاح فرایندهای منجر به این حادثه غمناک شد. در ادامه و با گذشت یک هفته از این حادثه، با توجه به اعتراضات عمومی رخ داده در سراسر کشور و نوع واکنش نیروهای حاکمیتی به آن، حزب مجدد یک بیانیه منتشر کرد و در آن ضمن توجه دادن همگان به پرهیز از خشونت، درخواستها و مطالبات خود از نیروهای حاکمیتی را مطرح نمود.

نشست بحران آب در دفتر حاما همدان

هفته گذشته با توجه به بحران بی‌آبی و کم‌آبی رخ‌داده در سطح شهر همدان، دفتر حزب در این شهر میزگردی را به حضور دو نفر از صاحب‌نظران در این حوزه تشکیل داد.

دو کتاب جدید انتشارات حزب چاپ شد

به گزارش مسئول انتشارات حزب در هفته جاری دو کتاب “نقش شورا در توسعه سیاسی با نگاهی به شورای تهران” و “روند دیپلماسی نفتی ایران قبل و بعد از خروج آمریکا از برجام” از چاپخانه تحویل گرفته شد.

کلاب هاوس فصلی نشریه خاطرات سیاسی برگزار شد.

دومین کلاب هاوس نشریه خاطرات سیاسی هفته گذشته برگزار شد و در آن صاحب‌نظران و علاقه‌مندان به بحث در مورد مطالب مندرج در آخرین شماره این فصل‌نامه پرداختند.

اولین ویژه‌نامه هفته‌نامه اراده ملت منتشر می‌شود.

با توجه به گذشت نزدیک به یک سال از حضور مدیران دولت جدید در سطح استان‌ها، شورای سردبیری نشریه تصمیم گرفت تا در قالب چند ویژه‌نامه گزارشات رابطین حزبی در مورد مسائل و چالش‌های استان‌ها و عملکرد دولت در آن مناطق را منتشر کند.

موشکافی تفکرات سلفی و ریشه های آن در جلسه دفتر سیاسی حزب

جلسه دفتر سیاسی حزب طبق روال مرسوم، روز یکشنبه ۲۳ مردادماه با حضور تمام اعضا تشکیل شد. در این جلسه بعد از تبادل‌نظر و تحلیل در مورد مسائل روز کشور ابتدا گزارش کاملی از آخرین کنگره سازمان عدالت و آزادی توسط علی احسان سلگی ارائه گردید.

نماینده حزب اراده ملت ایران در انتخابات خانه احزاب معرفی شد

با نزدیک شدن به زمان انتخابات خانه احزاب ایران و با توجه به اینکه در این دوره احمد حکیمی پور دبیرکل حزب تمایل به حضور در این انتخابات را ندارند، محمد مسیبی عضو شورای مرکزی حزب و دبیر حزب در استان البرز، از طرف دبیرکل برای حضور در این انتخابات معرفی شد.

آخرین مطالب

کنگره دهم حزب مورد تائید کمیسیون ماده ده قانون احزاب قرار گرفت

در مواجهه با مطالبات مردم

پدیدار شناسی خشونت

ضرورت بازنگری در برنامه های توسعه

کماکان بر همان پیشنهادات بیانیه سوم حزب هستیم

ناهمزبانی و ناهمزمانی ملّت و حاکمیّت

ورزش زیر هجوم سیاست

پروانه ها و سرنوشت دیکتاتوری دومنیکن

تقلیل مطالبات به مرده‌باد و زنده‌باد راه عقلانی گذر از شرایط نیست!

دبیرکل خانه پرستار: پرستاران جشن روز پرستار را تحریم می‌کنند

فوتبال، دولت‌ها، ما کجا و آن‌ها کجا!

جرأت تردید داشته باش

دگرگونی معرفتی در مفاهیم اصلاحات و انقلاب

فوتبال و سمفونی ناکوک شادی و غم

چرخه نفرت و خشونت

رهایی زن، راهگشای رهایی مردها است

اصلاحات به عملکرد اصلاح‌طلبان گره خورده است

رقابت زنان و مردان برای حضور در عرصه قدرت عادلانه نیست

مستطیل سبز در تسخیر اسرای متفقین

چگونه بر استبداد پیروز شویم

ارتفاع شکوه‌ناک فروتنی

گام های آغازین در آموزش موسیقی

شعر اعتراض

نگاهی به شغل محیط‌بانی: خادمان تنهای طبیعت

آلاینده های مواد غذایی؛ تهدید سلامتی

اخبار جهان

شورای مرکزی حزب برای سال دوم فعالیتش، مسئولان خود را انتخاب کرد

جلسه هم اندیشی اعضا ارشد حزب برگزار شد

کتاب شهاب ورزقان به چاپ رسید

کتاب راقمان انقلاب آماده انتشار میشود.