معرفی و پیشنهاد

مشاهدات در ۶۵ درجه جنوبی

سخت ترین قدم ها آن هایی نیستند که از سر نیاز مجبور هستیم برداریم، بلکه آن‌هایی هستند که داوطلبانه برداشته می شود به امید اینکه تغییری ایجاد کنیم.

آزادی زنان به سبک استالین

نویسنده : ملانی ایلیچ مترجم : سمیه طباطبایی تعداد صفحه :۳۲۷ انتشارات : پارسه

درگذشت خالف

درگذشت دولتمند خال(خالف)، استاد موسیقی سبک «فلک»، بسیاری از فرهیختگان ایران، افغانستان و به ویژه تاجیکستان را در سوگ و ماتم فرو برد. بسیاری در شبکه ‌های اجتماعی، هم زمان با مراسم خاکسپاری او در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، به این خنیاگر پارسی ادای احترام کردند.

سایه سیاست

هوشنگ ابتهاج متخلص به سایه؛ شاعر و پژوهشگر توانمند ایرانی است که بعد سیاسی و اجتماعی زندگی وی در آثارش نمود برجسته ای دارد. از نگاهی می توان ابتهاج ( ۱۴۰۱-۱۳۰۶ ) را حافظه زنده قرن گذشته دانست. او شاهد رویداد های بزرگ و کوچک در ایران بود.

کاروانسرای ایزد خواست

از اصفهان به سمت آباده در استان فارس که می روی، در شهر ایزد خواست قلعه و سد باستانی ایزدخواست قرار دارد که یکی از دیدنی های بی شمار این مسیر است. در فاصله ۴۰۰ متری قلعه و سد یک کاروانسرا با دیرینگی صفوی وجود دارد که پس از مرمت به اقامتگاه تبدیل شده است.

آشپزخانه دیکتاتور

آشپزخانه دیکتاتور‌ نویسنده: ویتولد شابوفسکی مترجم: مسعود یوسف حصیرچین تعداد صفحه:۲۶۴ انتشارات: گمان

شهلا، نخستین ناشر زن ایران

شهلا لاهیجی در اردیبهشت سال ۱۳۲۱ در خانواده‌ ای آزاداندیش در تهران زاده شد. خانواده لاهیجی در نوجوانی وی به شیراز رفتند‌.

معینی کرمانشاهی

رحیم معینی کرمانشاهی در بهمن سال ۱۳۰۴ در کرمانشاه دیده به جهان گشود. او ابتدا به نقاشی پرداخت ولی با مخالفت خانواده این کار را رها کرد.

خلیج فارس میزبان مهربانیست

خلیج فارس آنقدر گشاده دست و مهمان نواز است که هر گردشگری را جذب خود می کند. از بندر دیلم که به سمت بندر گناوه می روی ساحل خلیج فارس شانه به شانه ات در سمت راست تو را همراهی می کند.

جامعه برف The society of the snow

انسان زنده به نیاسودن و بودن است. جامعه برف یک فیلم هیجان انگیز و تراژیک در ژانر بقا به کارگردانی خوان آنتونیو بابونا می باشد که بر اساس کتابی به همین نام به نویسندگی پابلو ویرسی ساخته شده است

لوکوموتیو تاریخ

نویسنده : کرین برینتون مترجم :محسن ثلاثی تعداد صفحه :۳۴۲ ناشر :زریاب

دخترمرد چاه کن

مارسل پانیول یکی از موفق ‌ترین چهره های ادبی سینمایی دوران طلایی سینمای فرانسه در دهه های ۱۹۲۰ تا ۱۹۴۰ است که با نمایشنامه هایی همچون زن ن‍ان‍وا، آقای توپاز، جاز و دختر مرد چاه‌ کن و داستان‌ ها و رمان‌ هایی چون ژان دوف‍ل‍ورت و دخ‍ت‍ر چ‍ش‍م‍ه، افتخار پدرم، پ‍ی‍روزی پ‍درم، قصر مادرم و… در ایران نیز شناخته می شود.

نرگس، نویدبخش آزادی

در دی ماه دودآلود و نه چندان سرد امسال، پس از ۱۷ ماه دو خبرنگار تاریخ ساز ایران به قید وثیقه های سنگین آزاد شدند. قهرمانانی که قلم( اسباب کارشان) عاملی بود که حَضَر چند صد روزه شان را سبب شد و ۲۴ دی با دسته گل هایی از نرگس به آغوش عزیزانشان بازگشتند

از همنشینی با خسروگلسرخی تا سردبیری ابرار اقتصادی

در روز های آغازین بهمن ماه ایرج جمشیدی یکی از باسابقه‌ ترین و خلاق ‌ترین روزنامه ‌نگاران اقتصادی پس از تحمل یک دوره بیماری درگذشت. جمشیدی یکی از با سابقه ‌ترین و خلاق ‌ترین روزنامه ‌نگاران اقتصادی و سردبیر روزنامه‌ آسیا بود.

پروینی دیگر

۲۱ بهمن ماه ۱۳۰۳ زاد روز پروین دیگری در آسمان ادب ایران است. پروین دولت آبادی یکی از برجسته ‌ترین شاعران کودک در یک سده گذشته و از همراهان شورای کتاب کودک در دهه ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰ زاده بهمن ماه در محله احمد آباد اصفهان است.

انزلی، تصویری از زیست مردم گیلان

مگر می شود به گیلان سفر کنی و بندر انزلی را نبینی، بندر انزلی که حالا با بازارهای مرزی و منطقه آزاد انزلی همچون گذشته هایش دوباره از مراکز تجاری مهم گیلان به شمار می آید.

اجرای توافق نامه

فیلیپ کودل یکی از پرکارترین و مطرح ‌ترین نویسندگان و هنرمندان فرانسوی ا‌ست که تا کنون با تجربه‌های متعدد، صاحب نام و شهرت جهانی شده است. کودل از جمله برای کارگردانی فیلمش «دیرزمانیست دوستت دارم» جایزه بفتا را دریافت کرده و با بیش از ۴۰ اثر و رمان‌ هایی که جوایز زیادی را از آن خود کرده و به زبان‌ های مختلف ترجمه شده‌ اند، می ‌تواند یکی ازهنرمندان معاصر قابل توجهی باشد که آشنایی با آثار او حائز اهمیت است.

از یاد رفتگان

جوانتر بودم و از تورق آثار سوزان سانتاگ و سیمون دوبوار به دنبال راهی برای برون رفت از شرایط نزیسته زنان ایران بودم. نه اینکه ظلم چهره مختلفی دارد، نه! اما ظلمی که بر زن ایرانی می رفت در پوششی متفاوت از زن غربی بود.

نقش آوازخوانی و ترانه های محلی

کودای تاکید می‌ کند که ترانه‌ های محلی ، زبان موسیقایی مادری کودک است و باید در همان سال‌ های اول زندگی با همان روش که لب به سخن می‌ گشاید آن را بیاموزد . برای کودکان مجار یاد گرفتن ترانه‌ های محلی طبیعی است چون آموزش موسیقی آنها براساس ترانه ‌های محلی است.

پریِ کوچکِ غمگین

فروخ فرخزاد شاعر و هنرمند نام ‌آشنا، به تاریخ پانزدهم دی ماه ۱۳۱۳ در تهران متولد شد. (از تاریخ تولد فروغ دو روایت وجود دارد؛ هشتم و پانزدهم دی ‌ماه. اگر آثار نگاشته ‌شده درباره‌ او را بررسی کنیم، قول دوم (پانزدهم دی) قوی‌ تر است و مشخصاً کتاب کسی که مثل هیچ کس نیست که گردآورنده‌ آن خواهر فروغ، پوران فرخ ‌زاد، است آن را تأیید می‌کند.)

دزفول نگینی در خوزستان

به دزفول که میرسی اولین چیز که تو را محو تماشای خودش می کند رود دز است. رود دز با آن آب شیرین، زلال و با برکتش دزفول را به یکی از بهترین بستر های ورزشهای آبی خوزستان و شاید کشور تبدیل کرده است.

یک مرد

کتاب “یک مرد” نوشته اکبر صمدی ماجرای مردی را روایت می‌ کند که پس از اینکه متوجه خیانت همسرش شد، طبق گفته‌ های دایی خودش، کاری می‌ کند که همسرش دچار مشکل روانی شود و پس از آن با درد عذاب‌ وجدان و غم عشق و گرفتاری در اعتیاد زندگی می ‌کند.

ما زنده ایم به رنج و همین است زندگی

«زندگی» یک فیلم درام،کمدی، به کارگردانی الیور هرمانوس و نویسندگی کازئو ایشی گورو، محصول ۲۰۲۲ انگلستان می‌ باشد. داستان فیلم روایت زندگی آقای ویلیامز با بازی بیل نایی را بازگو می کند، که کارمند سالخورده یک اداره دولتی در انگلستان است و بعد از انجام یک آزمایش متوجه می شود به بیماری سرطان مبتلا شده و فرصت زیادی برای ادامه زندگی ندارد.

آخرین مطالب

اکثریت جامعه خواهان تغییر است

سالی که نکوست از پیداست

مجلس و مبارزه با فساد

رخداد های منطقه ای و جهانی و رسالت حزبی

انتخابات حزب محور

جنبش زنان ایران

نمایشگاه رسانه ایران

بررسی یک نمونه تاریخی در بازار نیروی کار

مردان سپر آلودگی و تورم

چرخه مدارا

نان خالی را هم از سفره ها برداشتند!

گپی در نمایشگاه مطبوعات

استاد «رضا رضوی» سازنده سرود رسمی حزب اراده ملت ایران (حاما) درگذشت

اخبار جهان 78

تقدیر نامه نمایشگاه رسانه ایران

مشاهدات در 65 درجه جنوبی

آزادی زنان به سبک استالین

درگذشت خالف

سایه سیاست

کاروانسرای ایزد خواست

سرعت قطار تورم در دولت سیزدهم

اولین کتاب از مجموعه سازوکار حزبی به وزارت ارشاد ارسال گردید

حضور نماینده حزب اراده ملت ایران در گفتگوی نخبگان سیاسی دانشگاه تهران

حضور نشریه اراده ملت در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران

برنامه ریزی حزبی ترجیع بند جلسات دبیران حوزه ها

فلسفیدن در باب دروغ؛ دروغ چرا؟!

انتخابات و دیگر هیچ ...

درباره ما

ایران گربه نبود

راهکارهای اثربخشی مجلس