صفحه اول

کنگره دهم حزب مورد تائید کمیسیون ماده ده قانون احزاب قرار گرفت

با سلام و درود خدمت خوانندگان عزیز، شماره ۵۲ نشریه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان مینمائیم، در حالیکه هم تیم فوتبال مردان ایران در آستانه مسابقه ای حساس با ایالات متحده آمریکا است و هم روز دوشنبه هفته جاری خبر آمد که کنگره دهم حزب (مرداد ۱۴۰۰) بعد از ۱۶ ماه انتظار در کمیسیون ماده ده احزاب تائید شده است.

به جای مقدمه (۵۱)

شماره ۵۱ نشریه اراده ملت را با دو تغییر جدید تقدیم شما عزیزان مینمائیم. یکی اینکه از این پس ستونی تحت عنوان موسیقی برای همه خواهیم داشت و دیگر اینکه بخش شعر را نیز به مجموعه مطالب نشریه اضافه کرده ایم. امیدواریم این دو بخش بتواند مورد طبع خوانندگان قرار گیرد.

اندر حدیث این الهه زخمناک عدالت

اختلال مکرر در اینترنت و فیلتر شدن بسیاری از سایتها و اپلیکیشنهای مورد نیاز، کار درآوردن نشریه در این روزها را دشوار کرده است.

بجای مقدمه (۴۹)

اعتراضات بعد از جان باختن دردناک خانم مهسا امینی هنوز ادامه دارد و هر روز ابعاد بیشتری پیدا میکند، واقعه آتش سوزی در زندان اوین آخرین نمونه از این وقایع تاسف بار بود.

تلاش برای مهار خشونت

شماره جدید (۴۸) نشریه اراده ملت را در شرایطی تقدیم هموطنان عزیزمان میکنیم که در حوادث ناگوار روزهای اخیر بیش از ۱۰۰ نفر از هموطن عزیز جان خود را از دست داده اند و ده ها برابر نیز دچار آسیب های جسمی و روانی شده اند.

زن، زندگی، آزادی

ضمن عرض تسلیت درگذشت مهسا (ژینا) امینی به مردم ایران، نشریه شماره ۴۷ اراده ملت را تقدیم شما خوانندگان عزیز مینمائیم.

بررسی چالش‌های استان‌ها و عملکرد مدیران محلی در اولین ویژه‌نامه نشریه

در سه‌شنبه‌ای دیگر شماره جدیدی از نشریه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان می‌نماییم. این شماره همراه با ویژه‌نامه‌ای است که به بررسی چالش‌ها و مسائل موجود در استان‌های مختلف کشور پرداخته و عملکرد مدیران محلی در سال اخیر را بررسی می‌کند. با توجه به تعدد استان‌های کشور به‌احتمال‌زیاد این ویژه‌نامه‌ها برای چندین شماره ادامه خواهد داشت. اولین ویژه نامه استانها در سه شنبه هفته آینده بیرون خواهد آمد.

شماره ۴۴ نشریه حزب اراده ملت ایران منتشر شد؛ حق بر محیط زیست و باقی داستان

ضمن عرض تسلیت به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی و درود بر روان پاک بزرگ آزادمرد تاریخ، شماره ۴۴ نشریه حزب اراده ملت ایران را که حاوی حق بر محیط زیست و باقی داستان است را به شما عزیزان ارائه می‌نماییم.

پیامد های دست اندازی انسان در طبیعت؛ خشکی و سیل

در شماره ۴۳ نشریه نگاهی داریم به عملکرد شورای نگهبان، مفهوم مردم نزد سیاسیون، شیوه صحیح انتخاب رییس جمهور، انزوای روز افزون پوتین و عملکرد یکساله دولت در بخش علوم و تحقیقات.

به‌جای مقدمه (۴۲): نفی خشونت و حرکت به سمت بخشش

شماره ۴۲ نشریه اراده ملت را تقدیم همه عزیزان و همراهان گرامی می‌نماییم. در آخرین روزهای بسته‌شدن نشریه خبر ترور نخست‌وزیر سابق ژاپن کشوری که به آرامش مشهور است و دستگیری تاج‌زاده و سینماگر مشهور رسول اف فضا را خشن کرد و ما را مصمم‌تر به حرکت در جهت مبارزات مدنی مسالمت‌جویانه و بدون خشونت.

به جای مقدمه (۴۱): تابستانی گرم و پرغبار و کم آبی

شماره (۴۱) هفته نامه اراده ملت را در ابتدای فصل تابستان تقدیم شما می‌نماییم. امیدواریم که در این شرایط کم‌آبی، با مدیریت بهینه منابع آب بتوانیم با کمترین تنش آبی از این تابستان گرم و پرغبار گذر کنیم.

به جای مقدمه (۴۰): در ستایش نهاد سازی

با سلام و ارادت خدمت تمام خوانندگان عزیز شماره جدید (۴۰) نشریه اراده ملت را تقدیم شما مینمائیم. دوست داشتیم در ابتدای این مقدمه با خبری مسرت بخش در خدمت شما باشیم اما متاسفانه باز هم به سوگی دیگر نشسته ایم. این بار در سوگ جانباختگان حادثه قطار مشهد - طبس.

به‌جای مقدمه (۳۹): آوار و دیگر هیچ ...

با سلام و ارادت خدمت تمام خوانندگان عزیز شماره جدید (۳۹) نشریه اراده ملت را زمانی تقدیم شما عزیزان مینمائیم که هموطنانمان سوگوار کشته شدگان فاجعه متروپل آبادان هستند. در این شماره با توجه به کاستی هایی که هر روز در امر حکومت داری میبینیم، سخن سردبیری به موضوع حکومت چیست؟ و سرمقاله به موضوع جایگاه مجلس تخصیص یافته است.

بجای مقدمه (۳۸): حضور انتشارات حزب در نمایشگاه کتاب و باقی مطالب

با سلام و ارادت خدمت تمام خوانندگان عزیز شماره جدید (۳۸) نشریه اراده ملت را تقدیم شما می‌نماییم. در این هفته انتشارات حزب اراده ملت ایران در نمایشگاه کتاب تهران حضور یافت و باعث شد که هژمونی خود را بر این شماره از نشریه تحمیل نماید. بااین‌حال مشابه شماره‌های قبل تلاش کردیم که با مطالب متنوع ای در خدمت شما عزیزان باشیم.

بجای مقدمه (۳۷): زیست دشوار شهروندان و ...

با سلام در این شماره متأثر از زیست شهروندان که اخیراً به‌طور کم‌سابقه‌ای دشوار و ناامیدکننده می نماید سخن سردبیری ضمن تأکید بر ضرورت اقبال به حکمرانی حزبی تذکار می دهد اگر فشارهای طاقت‌فرسای اجتماعی از طریق تحزب مدیریت نشود، گزینه بعدی خیابان و اگر خیابان نشود گزینه زیرزمین تنها چاره کاهش فشارهای اجتماعی خواهد شد و سرمقاله ماجرای سفر اعضاء خانواده محمدباقر قالیباف برای خرید به ترکیه را بهانه یادآوری مسئولیت‌پذیری در سایه اهمیت دادن به مقوله تحزب کرده و این پرسش اساسی را مطرح می‌کند که در این قبیل موارد مسئولیت با کیست.

به جای مقدمه (۳۶): سخنی با بزرگان وطن‌پرست و باقی قضایا

در این شماره سخن سردبیری سخنی است با بزرگان وطن‌پرست در خصوص انواع و انبوه چالش‌های اجتماعی و ملی که آینده مبهم و پرمخاطره‌ای را پیشِ روی ما قرار داده است و سرمقاله تذکری است درباره تغییرات اقلیمی و پیامدهای مخرب آن که سال‌هاست شروع‌شده است.

به جای مقدمه (۳۵): سیاست نامحبوب و باقی قضایا

با سلام و عرض تبریک و شادباش نوروز ۱۴۰۱، شماره جدید هفته‌نامه اراده ملت را تقدیم شما می‌نماییم. در این شماره سخن سردبیری دعوتی است به سیاست‌ورزی و سرمقاله تذکری است به اعضاء شوراهای شهر و روستا که اکنون وقت وفای به عهد است.

به جای مقدمه (۳۴): سال جدید و اراده ملت و ...

قرنی دیگر و بهاری دیگر آغازیدن خواهد گرفت، در نتیجه این شماره هفته نامه را حال و هوایی متفاوت بخشیده و بهانه‌ای شده تا با دبیرکل حزب اراده ملت ایران مهم‌ترین رویدادهای حاما و کشور را در سال ۱۴۰۰ به گفتگو بنشینیم،

بجای مقدمه (۳۳): محیط زیست و باقی قضایا

محیط زیست از مؤثرترین عوامل تداوم حیات، شادابی و سرزندگی جامعه به شمار می‌آید، بدین‌لحاظ در این شماره هفته‌نامه ضمن این‌که نگاهی خواهیم داشت به ابعاد متنوع موضوع، پیشنهادهایی راهبردی به دولت در حوزه محیط‌زیست ارایه می‌گردد.

به جای مقدمه (۳۲): مطالبات اصناف و اقشار و ...

اصناف و اقشار از جمله مهم‌ترین مؤلفه‌های تشکیل‌دهنده جامعه مدنی است لذا در این شماره هفته‌نامه اراده ملت نگاهی خواهیم داشت به وضعیت مطالبات صنوف و اقشار مختلف در شرایط فعلی کشور.

بجای مقدمه (۳۱): وضعیت احزاب و سایر ماجراها

احزاب کشور در دوره رکود به سر میبرند لذا در این شماره نشریه اراده ملت ترجیح دادیم نگاهی بیاندازیم به وضعیت احزاب در شرایط فعلی کشور.

بجای مقدمه (۳۰): شروع دوباره

بعد از وقفه‌ای شش‌ماهه، مجددا انتشار دوهفته نامه اراده ملت بعنوان ارگان رسمی حزب اراده ملت ایران از سر گرفته شد و امیدواریم مشابه دوره قبل مورد توجه قرار گیرد.

آخرین مطالب

کنگره دهم حزب مورد تائید کمیسیون ماده ده قانون احزاب قرار گرفت

در مواجهه با مطالبات مردم

پدیدار شناسی خشونت

ضرورت بازنگری در برنامه های توسعه

کماکان بر همان پیشنهادات بیانیه سوم حزب هستیم

ناهمزبانی و ناهمزمانی ملّت و حاکمیّت

ورزش زیر هجوم سیاست

پروانه ها و سرنوشت دیکتاتوری دومنیکن

تقلیل مطالبات به مرده‌باد و زنده‌باد راه عقلانی گذر از شرایط نیست!

دبیرکل خانه پرستار: پرستاران جشن روز پرستار را تحریم می‌کنند

فوتبال، دولت‌ها، ما کجا و آن‌ها کجا!

جرأت تردید داشته باش

دگرگونی معرفتی در مفاهیم اصلاحات و انقلاب

فوتبال و سمفونی ناکوک شادی و غم

چرخه نفرت و خشونت

رهایی زن، راهگشای رهایی مردها است

اصلاحات به عملکرد اصلاح‌طلبان گره خورده است

رقابت زنان و مردان برای حضور در عرصه قدرت عادلانه نیست

مستطیل سبز در تسخیر اسرای متفقین

چگونه بر استبداد پیروز شویم

ارتفاع شکوه‌ناک فروتنی

گام های آغازین در آموزش موسیقی

شعر اعتراض

نگاهی به شغل محیط‌بانی: خادمان تنهای طبیعت

آلاینده های مواد غذایی؛ تهدید سلامتی

اخبار جهان

شورای مرکزی حزب برای سال دوم فعالیتش، مسئولان خود را انتخاب کرد

جلسه هم اندیشی اعضا ارشد حزب برگزار شد

کتاب شهاب ورزقان به چاپ رسید

کتاب راقمان انقلاب آماده انتشار میشود.