صفحه اول

پایان نمایشگاه کتاب تهران

حضور ده‌روزه مسئولین حزبی در نمایشگاه کتاب تهران و تمرکز حزب بر این فرصت ایجاد شده، باعث گردید که این شماره نشریه با تأخیر به دست شما مخاطبان گرامی برسد.

بهانه‌های ساده

به ضمیمه این شماره دومین ویژه نامه نشریه اراده ملت را با عنوان “نمایشگاه کتاب تهران” در ۳۶ صفحه تقدیم مینمائیم. در این ویژه نامه مجموعه کتابهای انتشارات حزب در نمایشگاه کتاب دهه آخر اردیبهشت معرفی شده است.

کارگران و معلمان دو ستون اصلی یک جامعه

اردیبهشت ماه، ماه یادآوری زحمات و خدمات کارگران و معلمان است، دو ستون اصلی هر جامعه. از این رو در این شماره نگاهی داریم به وضعیت امروزی این دو قشر.

و اینک در آغاز سال ۱۴۰۲

شصتمین شماره نشریه اراده ملت به سبک و سیاق قبل امروز خدمت شما عزیزان ارائه می‌گردد. تعطیلات نوروزی فرصتی بود که در مورد محتوا و شکل این نشریه تعمقی صورت گیرد که قرار گردید نتیجه این تعمق از شماره بعدی نشریه به تدریج در ساختار و محتوای نشریه اعمال گردد.

و اینک در پایان سال ۱۴۰۱

آخرین شماره نشریه اراده ملت در سال جاری را تقدیم شما عزیزان مینمائیم و پیشاپیش سال نو را خدمتتان تبریک میگوئیم. از همه شما عزیزان ممنون هستیم که در این یکسال همراه و مشوق ما بودید و امیدواریم که بتوانیم سال بعد نیز بالنده و پویا در خدمتتان باشیم.

توقیف روزنامه سازندگی و باقی قضایا

به آخرین ماه سال رسیدیم و هنوز چشم انتظار روزهائی هستیم که برایمان آزادی و عدالت را به ارمغان بیاورند.

ما مردمان خاور میانه ایم...

ما مردمان خاور میانه ایم... بعضی هایمان در جنگ کشته می شویم، بعضی در زندان... بعضی هایمان در جاده می میریم، بعضی در دریا، حتی بلندترین کوه ها هم... انتقام تنهایی شان را از ما می گیرند، چرا که ما شغل مان “مُردن” است.

زمستان سخت و سرد

بهمن ماه امسال در شرایطی آغاز شد که برودت و سردی هوا در چند سال اخیر بی سابقه بود. دمای هوا در بعضی مناطق آنچنان کاهش یافت که منجر به تعطیلی ادارات، مشاغل، مدارس و حتی دانشگاه ها شد. امیدواریم که بارش های هفته های اخیر و سرمای متعاقب آن لااقل برای سال آینده ذخیره آبی مناسبی را فراهم آورده باشد.

برف ها زود آب میشوند

ماه اول زمستان رو به پایان است و چشم ها به آسمان تا شاید برفی بیاید و بحرانها را بشوید. اما دریغ که برف ها چقدر زود آب میشوند.

تحزب مانع استبداد

در این شماره مقالاتی و گزارشاتی در باب احزاب و لزوم تعامل با آنها، دیکتاتور ها؛ نحوه شکل گیری و سقوط ایشان، اینترنت ملی، کفالت سیاسی، اعتراضات مردمی و خشونت پرهیزی را خدمت شما ارائه میدهیم.

در آستانه یلدا

فضای سیاسی جامعه کماکان ملتهب است و تصمیم گیران ریز و درشت مملکتی کم توجه به خواسته های متراکم شده گروه های مختلف اجتماعیف در این شرایط بد و اسف بار اقتصادی بدنبال تادیب و تنبیه هستند.

کنگره دهم حزب مورد تائید کمیسیون ماده ده قانون احزاب قرار گرفت

با سلام و درود خدمت خوانندگان عزیز، شماره ۵۲ نشریه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان مینمائیم، در حالیکه هم تیم فوتبال مردان ایران در آستانه مسابقه ای حساس با ایالات متحده آمریکا است و هم روز دوشنبه هفته جاری خبر آمد که کنگره دهم حزب (مرداد ۱۴۰۰) بعد از ۱۶ ماه انتظار در کمیسیون ماده ده احزاب تائید شده است.

به جای مقدمه (۵۱)

شماره ۵۱ نشریه اراده ملت را با دو تغییر جدید تقدیم شما عزیزان مینمائیم. یکی اینکه از این پس ستونی تحت عنوان موسیقی برای همه خواهیم داشت و دیگر اینکه بخش شعر را نیز به مجموعه مطالب نشریه اضافه کرده ایم. امیدواریم این دو بخش بتواند مورد طبع خوانندگان قرار گیرد.

اندر حدیث این الهه زخمناک عدالت

اختلال مکرر در اینترنت و فیلتر شدن بسیاری از سایتها و اپلیکیشنهای مورد نیاز، کار درآوردن نشریه در این روزها را دشوار کرده است.

بجای مقدمه (۴۹)

اعتراضات بعد از جان باختن دردناک خانم مهسا امینی هنوز ادامه دارد و هر روز ابعاد بیشتری پیدا میکند، واقعه آتش سوزی در زندان اوین آخرین نمونه از این وقایع تاسف بار بود.

تلاش برای مهار خشونت

شماره جدید (۴۸) نشریه اراده ملت را در شرایطی تقدیم هموطنان عزیزمان میکنیم که در حوادث ناگوار روزهای اخیر بیش از ۱۰۰ نفر از هموطن عزیز جان خود را از دست داده اند و ده ها برابر نیز دچار آسیب های جسمی و روانی شده اند.

زن، زندگی، آزادی

ضمن عرض تسلیت درگذشت مهسا (ژینا) امینی به مردم ایران، نشریه شماره ۴۷ اراده ملت را تقدیم شما خوانندگان عزیز مینمائیم.

بررسی چالش‌های استان‌ها و عملکرد مدیران محلی در اولین ویژه‌نامه نشریه

در سه‌شنبه‌ای دیگر شماره جدیدی از نشریه اراده ملت را تقدیم شما عزیزان می‌نماییم. این شماره همراه با ویژه‌نامه‌ای است که به بررسی چالش‌ها و مسائل موجود در استان‌های مختلف کشور پرداخته و عملکرد مدیران محلی در سال اخیر را بررسی می‌کند. با توجه به تعدد استان‌های کشور به‌احتمال‌زیاد این ویژه‌نامه‌ها برای چندین شماره ادامه خواهد داشت. اولین ویژه نامه استانها در سه شنبه هفته آینده بیرون خواهد آمد.

شماره ۴۴ نشریه حزب اراده ملت ایران منتشر شد؛ حق بر محیط زیست و باقی داستان

ضمن عرض تسلیت به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی و درود بر روان پاک بزرگ آزادمرد تاریخ، شماره ۴۴ نشریه حزب اراده ملت ایران را که حاوی حق بر محیط زیست و باقی داستان است را به شما عزیزان ارائه می‌نماییم.

پیامد های دست اندازی انسان در طبیعت؛ خشکی و سیل

در شماره ۴۳ نشریه نگاهی داریم به عملکرد شورای نگهبان، مفهوم مردم نزد سیاسیون، شیوه صحیح انتخاب رییس جمهور، انزوای روز افزون پوتین و عملکرد یکساله دولت در بخش علوم و تحقیقات.

به‌جای مقدمه (۴۲): نفی خشونت و حرکت به سمت بخشش

شماره ۴۲ نشریه اراده ملت را تقدیم همه عزیزان و همراهان گرامی می‌نماییم. در آخرین روزهای بسته‌شدن نشریه خبر ترور نخست‌وزیر سابق ژاپن کشوری که به آرامش مشهور است و دستگیری تاج‌زاده و سینماگر مشهور رسول اف فضا را خشن کرد و ما را مصمم‌تر به حرکت در جهت مبارزات مدنی مسالمت‌جویانه و بدون خشونت.

به جای مقدمه (۴۱): تابستانی گرم و پرغبار و کم آبی

شماره (۴۱) هفته نامه اراده ملت را در ابتدای فصل تابستان تقدیم شما می‌نماییم. امیدواریم که در این شرایط کم‌آبی، با مدیریت بهینه منابع آب بتوانیم با کمترین تنش آبی از این تابستان گرم و پرغبار گذر کنیم.

به جای مقدمه (۴۰): در ستایش نهاد سازی

با سلام و ارادت خدمت تمام خوانندگان عزیز شماره جدید (۴۰) نشریه اراده ملت را تقدیم شما مینمائیم. دوست داشتیم در ابتدای این مقدمه با خبری مسرت بخش در خدمت شما باشیم اما متاسفانه باز هم به سوگی دیگر نشسته ایم. این بار در سوگ جانباختگان حادثه قطار مشهد - طبس.

به‌جای مقدمه (۳۹): آوار و دیگر هیچ ...

با سلام و ارادت خدمت تمام خوانندگان عزیز شماره جدید (۳۹) نشریه اراده ملت را زمانی تقدیم شما عزیزان مینمائیم که هموطنانمان سوگوار کشته شدگان فاجعه متروپل آبادان هستند. در این شماره با توجه به کاستی هایی که هر روز در امر حکومت داری میبینیم، سخن سردبیری به موضوع حکومت چیست؟ و سرمقاله به موضوع جایگاه مجلس تخصیص یافته است.

بجای مقدمه (۳۸): حضور انتشارات حزب در نمایشگاه کتاب و باقی مطالب

با سلام و ارادت خدمت تمام خوانندگان عزیز شماره جدید (۳۸) نشریه اراده ملت را تقدیم شما می‌نماییم. در این هفته انتشارات حزب اراده ملت ایران در نمایشگاه کتاب تهران حضور یافت و باعث شد که هژمونی خود را بر این شماره از نشریه تحمیل نماید. بااین‌حال مشابه شماره‌های قبل تلاش کردیم که با مطالب متنوع ای در خدمت شما عزیزان باشیم.

بجای مقدمه (۳۷): زیست دشوار شهروندان و ...

با سلام در این شماره متأثر از زیست شهروندان که اخیراً به‌طور کم‌سابقه‌ای دشوار و ناامیدکننده می نماید سخن سردبیری ضمن تأکید بر ضرورت اقبال به حکمرانی حزبی تذکار می دهد اگر فشارهای طاقت‌فرسای اجتماعی از طریق تحزب مدیریت نشود، گزینه بعدی خیابان و اگر خیابان نشود گزینه زیرزمین تنها چاره کاهش فشارهای اجتماعی خواهد شد و سرمقاله ماجرای سفر اعضاء خانواده محمدباقر قالیباف برای خرید به ترکیه را بهانه یادآوری مسئولیت‌پذیری در سایه اهمیت دادن به مقوله تحزب کرده و این پرسش اساسی را مطرح می‌کند که در این قبیل موارد مسئولیت با کیست.

به جای مقدمه (۳۶): سخنی با بزرگان وطن‌پرست و باقی قضایا

در این شماره سخن سردبیری سخنی است با بزرگان وطن‌پرست در خصوص انواع و انبوه چالش‌های اجتماعی و ملی که آینده مبهم و پرمخاطره‌ای را پیشِ روی ما قرار داده است و سرمقاله تذکری است درباره تغییرات اقلیمی و پیامدهای مخرب آن که سال‌هاست شروع‌شده است.

به جای مقدمه (۳۵): سیاست نامحبوب و باقی قضایا

با سلام و عرض تبریک و شادباش نوروز ۱۴۰۱، شماره جدید هفته‌نامه اراده ملت را تقدیم شما می‌نماییم. در این شماره سخن سردبیری دعوتی است به سیاست‌ورزی و سرمقاله تذکری است به اعضاء شوراهای شهر و روستا که اکنون وقت وفای به عهد است.

به جای مقدمه (۳۴): سال جدید و اراده ملت و ...

قرنی دیگر و بهاری دیگر آغازیدن خواهد گرفت، در نتیجه این شماره هفته نامه را حال و هوایی متفاوت بخشیده و بهانه‌ای شده تا با دبیرکل حزب اراده ملت ایران مهم‌ترین رویدادهای حاما و کشور را در سال ۱۴۰۰ به گفتگو بنشینیم،

آخرین مطالب

پایان نمایشگاه کتاب تهران

انعطاف پذیری و گره های فروبسته کار

به بهانه گرامیداشت جان‌های جوانی که به مرزبانی، پرپر شدند

بد عملی های نهاد انتخابات باعث مشارکت گریزی شده است

«مشارکت مدنی و پیوندهای اجتماعی»

فعالیت ترکیبی حلقه مفقوده رابطه ما با جهان پیرامون

«ملاقات من‌هایی که ماییم در آشفته بازار گفتمانی»

گزارش تصویری 34 امین نمایشگاه بین المللی کتاب

ملحد عقل گرا

خانه‌ سبز- یک تجربه

مجلس به دنبال اهدافی است که با نیاز مردم انطباق ندارد

هم وزارت رفت، هم فیدیلیتی و دیگنیتی

کیفیت آگاهی انسان در هر لحظه، آینده را شکل می‌دهد.

آزمون و تجربه دموکراسی در ایران

خانه ملت

دفتر پرسش‌ها

نابغه ناشنوایی که پیشوای موسیقیدانان جهان شد

به تو می‌رسم دوباره

«جنون اندیشه»

توسعه پایدار؛ سلامت مطلوب و رفاه

کمیته های ستار

جهان در هفته‌ای که گذشت (63)

یک‌صد و هفتاد و هشتمین جلسه دفتر سیاسی حزب اراده ملت به ریاست شمس افرازی‌زاده برگزار شد.

حضور موفق انتشارات حزب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

حوزه‌های شهرستان محور و تخصصی در حزب ایجاد می‌شود

دو کتاب جدید در صف انتشار قرار گرفت

آموزش‌های تشکیلاتی (2)

دیباچه ویژه نامه نمایشگاه کتاب تهران

بهانه‌های ساده

و اینک تولد انسان جدید ایرانی