اخبار حزبی

حضور نماینده حزب اراده ملت ایران در گفتگوی نخبگان سیاسی دانشگاه تهران

شنبه قبل از انتخابات مجلس، به دعوت ریاست دانشگاه تهران جلسه گفتگوی عمومی بین نخبگان سیاسی برگزار گردید. در این جلسه که طیف وسیعی از اساتید، کنشگران سیاسی، مقامات حکومتی و فعالین حزبی دعوت داشتند، افشین فرهانچی قائم مقام دبیرکل حزب حضور یافت.

حضور نشریه اراده ملت در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران

بیست وچهارمین نمایشگاه مطبوعات کشور ده روز قبل از انتخابات مجلس در مصلی تهران برگزار گردید. این نمایشگاه که بعد از وقفه ای ۷ ساله برگزار میگردید شاهد حضور بیش از ۵۰۰ رسانه کشور بود.

حضور انتشارات حزب در نمایشگاه کتاب استان هرمزگان

بعد از حضور انتشارات حزب در نمایشگاه تبریز، این بار انتشارات حزب اراده ملت ایران در نمایشگاه استان هرمزگان حضور یافت. این نمایشگاه که از ۲۱ بهمن تا ۲۷ بهمن در بندرعباس برقرار است موضوع محور است و کتاب های انتشارات حزب در بخش سیاست و جامعه مورد طبقه بندی قرار گرفته اند.

اعضا جدید دفتر سیاسی حزب مشخص شدند

در شانزدهمین جلسه شورای مرکزی حزب، شمس افرازی زاده رییس دفتر سیاسی حزب، اعضا زیر را برای عضویت در دفتر سیاسی حزب معرفی نمود که بعد از بحث و گفتگو توانستند رای اعتماد اعضا شورای مرکزی را کسب نمایند.

ابراز نگرانی اعضا هیات دبیران حوزه ها در مورد برنامه ۵ ساله حزب

با توجه به اینکه، تدوین برنامه پنج ساله جدید حزب در دستور کار شورای مرکزی قرار گرفته بود و در آن جلسه مقرر شد کمیته ای موقت و تلفیقی برای این امر تشکیل شود، اعضا هیات دبیران نگرانی خود از نحوه تشکیل این کمیته و مدیریت فرایند برنامه نویسی را در آخرین جلسه این شورا مطرح نمودند.

حضور نشریه اراده ملت در نمایشگاه رسانه های ایران

بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران قرار است که از ۲۹ بهمن به مدت چهار روز در تهران برگزار گردد. این نمایشگاه که بعد از چندین سال وقفه برگزار میگردد تمام رسانه های مکتوب و غیر مکتوب کشور را در بر میگیرد.

حوزه های حزبی در خدمت اهداف کلان حزب

آخرین جلسه هیات دبیران حوزه های حزب اراده ملت ایران به ریاست علی هادیان برگزار شد. این جلسه که هشتادوچهارمین نشست دبیران حوزه ها بود به بحث در مورد نحوه ادامه کار حوزه در سال آینده و آسیب شناسی عملکرد حوزه ها پرداخت.

جهانی شدن و سوسیال دموکراسی به بازار آمد

آخرین کتاب انتشارات حزب اراده ملت ایران هفته گذشته به بازار عرضه شد. این کتاب در دو فرم الکترونیکی و فیزیکی عرضه شده است و علاقمندان میتوانند با جستجوی نام این کتاب در اینترنت راه های خرید آنرا ببینند.

ابراز نگرانی دفتر سیاسی حزب از افزایش تنش ها در منطقه

صدونودمین جلسه دفتر سیاسی حزب با ریاست شمس افرزی زاده برگزار گردید. این جلسه که اولین جلسه دفتر سیاسی بعد از جلسه پانزدهم شورای مرکزی بود، کماکان، با حضور اعضا قدیمی برگزار گردید.

خشونت محکوم است

اعضای دفتر سیاسی حاما حادثه فجیع و حوادث مشابهی که فرومایه و حقیر، جان شهروندان را نشانه می‌رود و مردم بی گناه و کودکان را به خاک و خون می‌کشد، بشدت محکوم کردند.

تبعیض را در احزاب متوقف کنیم

اولین همایش احزاب، زنان و نسل‌های حقوق بشر؛ ظرفیت‌ها و چالش‌ها پنج دی ماه در تهران برگزار گردید. این همایش با همت جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان به دبیرکلی شهیدخت مولاوردی به مدت سه روز در تهران برگزار گردید. روز اول همایش بصورت حضوری و دو روز بعدی آن بصورت مجازی برگزار شد.

حوزه های زن، زندگی و آزادی در معرض تعطیلی

در دو جلسه اخیر هیات دبیران حوزه ها (جلسات ۸۲ و ۸۳) محور اصلی مباحث دو موضوع نحوه ادامه کار حوزه های زن، زندگی و آزادی؛ و برنامه ریزی برای ادامه کار حوزه ها و اصلاح اشکالات موجود بود.

طرح مطلوب برای کار حوزه ای در حزب ها چیست؟

هشتادویکمین جلسه هیات دبیران حوزه های حزبی در آخرین هفته پائیز برگزار گردید. در این جلسه بخشی از جمع بندی کار حوزه ها در نه ماه اخیر صورت گرفت و دبیران حوزه ها گزارش نهائی کار حوزه های خویش را ارائه دادند. فصل مشترک گزارش دبیران کم انگیزگی و بی انگیزگی اعضا قدیمی برای حضور در حوزه ها و پذیرش مسئولیت بود.

سامانه فروش انتشارات حزب اراده ملت ایران راه اندازی شد

انتشارات حزب اراده ملت ایران از پنج سال قبل که شروع به ارائه محصولات خویش به بازار نمود، از روش فروش مستقیم استفاده کرده بود. به این صورت که شماره تماسی جهت دریافت سفارشات اعلام نموده بود و سفارشات را مستقیما برای مشتریان ارسال می‌نمود.

تغییرات در هیات رییسه شورای مرکزی حزب در راه است

پانزدهمین جلسه شورای مرکزی حزب روز جمعه اول دی ماه برگزار خواهد گردید. طبق دستورکار اعلامی در این جلسه رییس، سخنگو و دبیر شورای مرکزی برای یک سال آتی انتخاب خواهند شد. در حال حاضر احمد حکیمی‌پور، رحیم حمزه و جمال خضری این مسئولیت‍‌ها را بر عهده دارند.

بازنشستگی معنائی ندارد، کار تا پایان حیات

صدوهشتادوهفتمین جلسه دفتر سیاسی با مدیریت شمس افرازی‌زاده روز اول آذرماه برگزار شد. در این جلسه علی احسان سلگی در مورد بحران صندوق‌های بازنشستگی و تدابیر اندیشیده شده در مورد آن صبحت کردند. ایشان معتقد بودند که مصوبه جدید مجلس در مورد افزایش سن بازنشستگی به زیان طبقات کارگری و مزدبگیران است.

۶۵ ایراد بر کتاب دیدگاه‌ها و برنامه‌های حزب اراده ملت ایران

کتاب دیدگاه‌ها و برنامه‌های حزب اراده ملت ایران (۱۳۶۹ الی ۱۴۰۲) مجوز انتشار گرفت. این کتاب حدود ۲۵۰ صفحه دارد و شامل دو بخش می‌باشد. بخش اول به ارائه تحلیل‌ها و دیدگاه‌های حزب در سی سال اخیر می‌پردازد.

آیا گفتگو با مردم جزو وظایف احزاب نیست؟

در آخرین جلسه هیات دبیران حوزه‌ها، در مورد مشکلات و چالش‌هایی که روبرو پروژه «گفتگوهای زن، زندگی، آزادی» پیش آمده است؛ صحبت شد.

دو عضو شورای مرکزی حزب با عدم احراز صلاحیت روبرو شدند

با پایان یافتن مهلت بررسی صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس، مشخص گردید که فقط صلاحیت یک نفر از اعضا شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران تائید شده است و دو عضو دیگر شورای مرکزی حزب، احراز صلاحیت نشده‌اند. بدین ترتیب از سه عضو نامزد حزب فقط مسعود خادمی در گردونه انتخابات باقی مانده است.

قدیمی ها و جدیدی ها در یک قاب

تعدادی از اعضای قدیمی واعضای فعلی دفتر حزب همدان به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس این دفتر گرد هم آمدند.

چرایی افول سوسیال دموکراسی

ششمین کتاب از مجموعه: "خوانش نوین مردم سالاری اجتماعی" به چاپ رسیده و به بازار عرضه شد. این کتاب که توسط زهره رحیمی تالیف و ترجمه شده است؛ مجموعه ای از چند مقاله در باب نقد بر سوسیال دموکراسی و بررسی دلایل افت انتخاباتی سالهای اخیر آن است.

دومین اردوی دفتر سیاسی تشکیل شد

بعد از پنج سال دومین اردوی دفتر سیاسی اراده ملت ایران در تهران با حضور اکثریت اعضای ارشد حزب اراده ملت ایران بر گزار گردید، در این اردو که به میزبانی دفتر سیاسی و دفتر حقوقی حزب اراده ملت ایران برگزار گردید، میهمانانی از شورای مرکزی، هیات دبیران حوزه ها، هیات دبیران شعب شهرستانی و کمیته جوانان حزب حضور داشتند.

هفتاد و هشتمین جلسه هیات دبیران حوزه ها

هفتاد و هشتمین جلسه هیات دبیران حوزه ها با مدیریت افشین فرهانچی برگزار شد. در این جلسه دبیران حاضر آخرین گزارش از وضعیت حوزه های خویش را ارائه دادند و در مورد چالش هایی که اعضا با آن روبرو هستند صحبت کردند

اخلاق زنانه بعنوان دال مرکزی سند راهبردی زنان حزب

جلسه صد و هشتاد و پنجم دفتر سیاسی با موضوع راهبرد حزب در حوزه زنان تشکیل گردید. در این جلسه زهره رحیمی از واضعان و نویسندگان سند راهبردی زنان حزب در رابطه با پیش نیاز ها و شرایطی که منجر به تولید این سند شد، صحبت کردند و بر دقایق کمتر مورد توجه قرار گرفته، این سند تمرکز کردند.

آزمودن مدیریت مشارکتی در حوزه های جدید

هفتادوهفتمین جلسه هیات دبیران حزب با تمرکز بر حوزه های جدید و متکثر در این هفته برگزار شد. در این جلسه ابتدا گزارش کاملی از آخرین وضعیت حوزه های حزبی ارائه گردید و بعد علی هادیان گزارش مبسوطی در مورد حوزه های جدید حزبی ارائه دادند.

آخرین مطالب

اکثریت جامعه خواهان تغییر است

سالی که نکوست از پیداست

مجلس و مبارزه با فساد

رخداد های منطقه ای و جهانی و رسالت حزبی

انتخابات حزب محور

جنبش زنان ایران

نمایشگاه رسانه ایران

بررسی یک نمونه تاریخی در بازار نیروی کار

مردان سپر آلودگی و تورم

چرخه مدارا

نان خالی را هم از سفره ها برداشتند!

گپی در نمایشگاه مطبوعات

استاد «رضا رضوی» سازنده سرود رسمی حزب اراده ملت ایران (حاما) درگذشت

اخبار جهان 78

تقدیر نامه نمایشگاه رسانه ایران

مشاهدات در 65 درجه جنوبی

آزادی زنان به سبک استالین

درگذشت خالف

سایه سیاست

کاروانسرای ایزد خواست

سرعت قطار تورم در دولت سیزدهم

اولین کتاب از مجموعه سازوکار حزبی به وزارت ارشاد ارسال گردید

حضور نماینده حزب اراده ملت ایران در گفتگوی نخبگان سیاسی دانشگاه تهران

حضور نشریه اراده ملت در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران

برنامه ریزی حزبی ترجیع بند جلسات دبیران حوزه ها

فلسفیدن در باب دروغ؛ دروغ چرا؟!

انتخابات و دیگر هیچ ...

درباره ما

ایران گربه نبود

راهکارهای اثربخشی مجلس