اخبار حزبی

نشست بحران آب در دفتر حاما همدان

هفته گذشته با توجه به بحران بی‌آبی و کم‌آبی رخ‌داده در سطح شهر همدان، دفتر حزب در این شهر میزگردی را به حضور دو نفر از صاحب‌نظران در این حوزه تشکیل داد.

دو کتاب جدید انتشارات حزب چاپ شد

به گزارش مسئول انتشارات حزب در هفته جاری دو کتاب “نقش شورا در توسعه سیاسی با نگاهی به شورای تهران” و “روند دیپلماسی نفتی ایران قبل و بعد از خروج آمریکا از برجام” از چاپخانه تحویل گرفته شد.

کلاب هاوس فصلی نشریه خاطرات سیاسی برگزار شد.

دومین کلاب هاوس نشریه خاطرات سیاسی هفته گذشته برگزار شد و در آن صاحب‌نظران و علاقه‌مندان به بحث در مورد مطالب مندرج در آخرین شماره این فصل‌نامه پرداختند.

اولین ویژه‌نامه هفته‌نامه اراده ملت منتشر می‌شود.

با توجه به گذشت نزدیک به یک سال از حضور مدیران دولت جدید در سطح استان‌ها، شورای سردبیری نشریه تصمیم گرفت تا در قالب چند ویژه‌نامه گزارشات رابطین حزبی در مورد مسائل و چالش‌های استان‌ها و عملکرد دولت در آن مناطق را منتشر کند.

موشکافی تفکرات سلفی و ریشه های آن در جلسه دفتر سیاسی حزب

جلسه دفتر سیاسی حزب طبق روال مرسوم، روز یکشنبه ۲۳ مردادماه با حضور تمام اعضا تشکیل شد. در این جلسه بعد از تبادل‌نظر و تحلیل در مورد مسائل روز کشور ابتدا گزارش کاملی از آخرین کنگره سازمان عدالت و آزادی توسط علی احسان سلگی ارائه گردید.

نماینده حزب اراده ملت ایران در انتخابات خانه احزاب معرفی شد

با نزدیک شدن به زمان انتخابات خانه احزاب ایران و با توجه به اینکه در این دوره احمد حکیمی پور دبیرکل حزب تمایل به حضور در این انتخابات را ندارند، محمد مسیبی عضو شورای مرکزی حزب و دبیر حزب در استان البرز، از طرف دبیرکل برای حضور در این انتخابات معرفی شد.

بررسی محتوایی شعارهای اعتراضی طبقه متوسط در دفتر سیاسی حزب

در جلسه هفته گذشته دفتر سیاسی حزب ابتدا بررسی عملکرد دولت ابراهیم رئیسی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد که خلاصه‌ای از این بحث را در همین شماره می‌توانید مطالعه نمایید.

دو کتاب جدید انتشارات راهی چاپخانه شد/روند دیپلماسی نفتی ایران و نقش شورا در توسعه سیاسی چاپ می شود

طبق گزارش واحد انتشارات حزب دو کتاب «روند دیپلماسی نفتی ایران» و «نقش شورا در توسعه سیاسی» برای ارسال به چاپ خانه آماده‌شده‌اند. این دو کتاب بعد از طی مراحل قانونی و فنی آماده انتشار شده‌اند و احتمالاً تا پایان تابستان به علاقه‌مندان حوزه سیاسی ارائه خواهند شد.

حضور فعالانه زنان حزب در همایش جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان

باخبر شدیم که قرار است چند مقاله از جانب زنان فعال حزب برای همایشی که به همت جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان با عنوان «احزاب، زنان و نسل‌های حقوق بشر؛ ظرفیت‌ها و چالش‌ها» در آذرماه امسال برگزار می‌گردد، ارسال شود.

علی صابری قائم‌مقام دفتر سیاسی حزب شد

با استعفای محمدرضا روستائی از قائم مقامی دفتر سیاسی در خرداد ماه، شمس افرازی زاده، علی صابری را به‌عنوان قائم مقام خود معرفی کرد.

پیام تسلیت دبیرکل حزب در پی درگذشت محمد پیران

محمد پیران از فعالین سیاسی قدیم منطقه رزن و درجزین است که سابقه بیش از ۱۳ سال زندان در دوران پهلوی را بخاطر فعالیت‌های تشکیلاتی خود داشت. ایشان در دوره ششم مجلس به‌عنوان نماینده‌ای نواندیش و اصلاح‌طلب وارد مجلس شد.

ارزیابی عملکرد یکساله دولت در دفتر سیاسی حزب

در اخرین جلسه دفتر سیاسی حزب و با توجه به یکسالگی دولت جدید، عملکرد دولت در دو حوزه بهداشت و درمان و همینطور آموزش عالی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

ارزیابی پایانی فصل بهار حوزه‌های حزبی انجام می‌شود

با پایان فصل بهار، سومین دوره جدید حوزه‌های حزبی پایان یافت و طبق روال ارزیابی این حوزه‌ها شروع شد. دور جدید فعالیت حوزه‌های حزبی از پائیز سال قبل شروع شده و تاکنون سه فصل را پشت سر نهاده است.

رسانه‌های حزب اراده ملت ایران (حاما) صاحب دفتر شدند.

از ابتدای تیرماه دفتر رسانه‌ای حزب باهدف پوشش دادن و تسهیل فعالیت‌های مجموعه رسانه‌های حزب در تهران افتتاح شد. باتوجه‌به پایان یافتن پاندمی کووید ۱۹ و طبیعی شدن فعالیت‌های فیزیکی، مجموعه مدیریتی حزب این فضا را برای فعالیت‌های رسانه‌ای مهیا کرده است تا اعضا و علاقه‌مندان بتوانند در آن به فعالیت بپردازند.

جایگاه و چشم‌انداز اصلاح‌طلبان در ایران امروز به بحث گذاشته شد.

آخرین جلسه دفتر سیاسی حزب با مدیریت شمس افرازی زاده روز یکشنبه ۲۹ خرداد برگزار شد. در این جلسه بعد از تبادل آخرین اخبار ایران و جهان اعضا به بحث در مورد جایگاه و نقش اصلاح‌طلبان در دو دهه اخیر تاریخ ایران پرداختند.

تغییر خونبار سال ۱۳۵۴ سازمان مجاهدین در نشریه خاطرات سیاسی بازخوانی شد.

پرونده اصلی شماره بهار ۱۴۰۱ این نشریه با عنوان (تغییر خونبار ۵۴) به ماجرای جنجالی تغییر ایدئولوژی سازمان مجاهدین خلق از اسلام به مارکسیسم اختصاص‌یافته در این مورد با چهره‌های شاخص مبارز در قبل از انقلاب ۵۷ مصاحبه شده است.

نشستی در رابطه با جنبش من هم!

در این نشست مجازی حاضرین به بررسی تاریخچه، ابعاد، اماواگرهای این جنبش پرداختند. گزارش کامل این نشست در همین شماره نشریه توسط زهره رحیمی ارائه‌شده است.

کتاب دیپلماسی نفتی ایران قبل و بعد از برجام آماده چاپ می‌شود.

این کتاب به بررسی دیپلماسی نفتی ایران در دهه اخیر می پردازد وبه طور مشخص دیپلماسی ایران در قبل از توافق برجام، بعد از برجام و بعد از خروج ایالات متحده آمریکا از برجام را مورد کنکاش و مراقعه قرار می دهد.

آخرین مطالب

زن، زندگی، آزادی

جمهوری انسانی و ایده خشونت پرهیزی

آیا برای هشدارها سرانجامی هست؟

سکوت در مورد طرح جراحی اقتصادی دولت

آیا تاچری جدیدی نخست وزیر شده است؟

همدان، قربانی خودکفایی!

افتخار صادرات سیب‌زمینی در کشوری خشک به چه می‌ماند؟

آیا لذّت گرایی تنها گزینه برای خوب زیستن است؟!

مهر آفرینان، فرزندان ناتنی آموزش‌وپرورش؟!

بزرگ ترین نقص و ایراد احزاب در کشور ما این است که حق خود را مطالبه نمی‌کنند

شورا ها روحیه کار تیمی ندارند

ایران و جهان در هفته‌ای که گذشت

جنگ وحشیانه صلح

لزوم سیاست‌گذاری در حوزه عمومی و اخلاق

یک مناسبت فراموش شده: روز ملی گفت‌وگوی تمدن‌ها

رویا به خواب ابدی رفت

کار در اعماق تاریکی

مدیریت پسماند و نهادهای حاکمیتی

دولت اقتدارگرا و مستبد مصلح یا دولت دموکراتیک؟

پنجاه و پنجمین جلسه هیئت دبیران حوزه‌های حزب برگزار شد

نشست بحران آب در دفتر حاما همدان

دو کتاب جدید انتشارات حزب چاپ شد

برای مهسا؛ مَهی که چهره‌اش برای ابد گرفتار خسوف شد

بررسی چالش‌های استان‌ها و عملکرد مدیران محلی در اولین ویژه‌نامه نشریه

منافع ملی بستر اتحاد ملی/ ارجحیت منافع جناحی و فردی برخی سیاست‌بازان سوداگر بر منافع ملی

ایرادگیری در هر چیزی به‌ جز تائید صلاحیت/ بررسی تایید صلاحیت مهدی تاج

صغیر پنداری مردم ایران/عملکرد یکساله دولت در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات (5)

میراث گورباچوف

افزایش التهاب بازار مسکن با کاهش ارزش پول ملی /دست دوسوم متقاضیان از تسهیلات مسکن کوتاه ماند

نهاد صنفی احزاب کشور انتخابات خود را برگزار کرد