آخرین مطالب

پرسش و پاسخ با آموزش و پرورش در سامانه انتشار و گردش آزاد اطلاعات جامعه [شهر]

  بزرگنمایی:

سامانه انتشار و گردش آزاد اطلاعات اقدام مؤثری در جهت شفافیت خدمات مؤسسات عمومی کشور است. هر شهروند حق دارد از مؤسسات عمومی پرسش‌های خود مطرح کنند و مؤسسات عمومی در مدت ده روز موظف به پاسخ گوئی هستند. در صورت عدم پاسخ گوئی و در صورت موارد به کمیسیون انتشار و گردش آزاد اطلاعات، کمیسیون پاسخ را پیگیری می‌کند. آنچه در زیر مطالعه می‌کنید پرسش‌های من ازآموزش و پرورش به‌عنوان یک شهروند و پاسخ‌های آموزش و پروش به یک شهروند است:
پرسش با کد رهگیری 1541390433142
بر اساس اخبار منتشره یک عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران هشدار داد که بیش از هزار واحد آموزشی تهران در بافت فرسوده قرار دارند. به گفته وزیر آموزش‌وپرورش در کل کشور سی درصد مدارس فرسوده‌اند. فرسودگی مدارس در نواحی کشور بیشتر از پایتخت است.خواهشمند است صحت‌وسقم خبر منتشره را اعلام فرمایید.
پاسخ
بله این موضوع صحت دارد و عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران برای تأکید به شهردار تهران این موضوع را عنوان کرده است. خیرین هم دست‌به‌کار شده‌اند اما مدارس فرسوده شهر تهران به‌عنوان پایتخت ایران زیاد است و این امر با کمک و همکاری شهرداری، استانداری، فرمانداری و سازمان‌های دیگر می‌تواند برطرف شود. ضمناً مقیمی، استاندار تهران در جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهر تهران که چندی پیش برگزار شده بود گفتند با توجه به کمبود شانزده هزار کلاس درس در شهر تهران باید تا پایان برنامه ششم سه هزار کلاس درس تخریب و نوسازی شوند. استاندار تهران بر شناسایی و دعوت خیرین نیک‌اندیش در امر مدرسه‌سازی تأکید کرد و گفت: «اولویت کار فرهنگی در شهر تهران ساخت مدرسه است.» وی بر تأمین 16 هزار کلاس درس موردنیاز تهران و حذف مدارس دو شیفته با استفاده از منابع شهرداری‌ها، مؤسسات مالی و اقتصادی و کارخانجات تأکید کرد.
پرسش با کد رهگیری 1540874616863
پایگاه خبری اخبار پولی و مالی اقدام به انتشار خبر زیر کرده است: «به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از مهر، با تصمیم جدید دولت، آن دسته از کارکنان رسمی، پیمانی، کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشگری که حقوق آن‌ها ماهانه کمتر از 3 میلیون تومان است، جبرانی خواهند گرفت.»متن مصوبه مزبور به شرح زیر است:
هیئت‌وزیران در جلسه 97/8/2 به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه‌وبودجه کشور و به استناد اصل یک‌صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:
1- سازمان برنامه‌وبودجه کشور مجاز است برای کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشگری و حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد و سیار صندوق‌ها که مجموع پرداختی ماهانه آن‌ها کمتر از سی میلیون ریال است، کمک جبرانی از طریق حساب‌های بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آن‌ها واریز کند.
2- منابع مالی موردنیاز این تصویب‌نامه از محل مصوبه دولت در خصوص طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه تأمین می‌شود. 
3- مسئولیت و چگونگی اجرای این تصویب‌نامه بر عهده سازمان برنامه‌وبودجه کشور است.
اسحاق جهانگیری- معاون اول رئیس‌جمهور
آیا این خبر صحت دارد و اگر بله چگونه پرداخت می‌شود؟
پاسخ
تا به امروز یعنی 26/08/1397 هنوز ابلاغیه مشخصی برای این منظور به آموزش‌وپرورش ارسال نگردیده است ولی درعین‌حال کلیه ارگان‌های دولتی و ازجمله وزارت آموزش‌وپرورش منتظر ابلاغ و تعیین سازوکارهای نهایی این مصوبه هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

با رفع حصر، استفاده از مشاوره خاتمی و آغاز گفت‌وگوی ملی می‌توانیم از این برهه عبور کنیم

بازگشایی دفتر آق‌قلا در استان گلستان

بیانیه اهواز

منتقدان حزب اراده ملت از منافع خود هراس دارند

سیاست‌های جمعیتی ضد توسعه در تاریخ معاصر

پرسش و پاسخ با بانک مرکزی در سامانه انتشار و گردش آزاد اطلاعات

سطح توقع مردم از زندگی در دوران هاشمی افزایش یافت

پیروز حناچی نخستین شهردار ترک‌تبار و متخصص تهران

باغ ناصر

سمن‌ها و چگونگی ارتقا مشارکت‌های اجتماعی

پرسش و پاسخ با آموزش و پرورش در سامانه انتشار و گردش آزاد اطلاعات

نقد اصلاح‌طلبی راز ماندگاری آن

چرا ما هستیم؟ (فلسفه وجودی حزب اراده ملت ایران) (قسمت پایانی)

گفتمان مسلط جامعه ایرانی و استبداد (بخش هفتم)

نقد وآسیب‌شناسی نحله (مشرب ومسلک) سیاسی اصلاح‌طلبی (بخش سوم)

نگهبان مهر

بنیاد گرائی در چنبره عقلانیت (بخش آخر)

پرسش و پاسخ با وزارت امور خارجه در سامانه انتشار و گردش آزاد اطلاعات

مشکل حکایتی است که تقریر می‌کنند

FATF به‌مثابه پلیس اقتصادی

تله های خودساخته اصلاح طلبان و راه های برون رفت از آن

وطن مظلوم من