آخرین مطالب

چند نکته و تمام سیاست[داخلی]

  بزرگنمایی:

کاوه مصدق -  نه به خاطر این‌که جلوی تغییرات را بگیریم و باز نه به خاطر این‌که بخواهیم بمانیم به هر قیمتی نه! نه! فقط به خاطر این‌که جلوی این‌همه تکرار بی‌حاصل را که هزینه پشت هزینه متوجه کشور کرده باید درجایی گرفته شود:
1- در سال 1850 در آلمان یک ارتشی کودتا می‌کند و دولت قانونی را برکنار ‌ کل کشور در اعتراض به این امر اعتصاب می‌کنند. حتی ادارات دولتی و بازار و مدارس. سرانجام ظرف 48 ساعت دولت کودتا تسلیم می‌شود و دولت تبعیدشده را برمی‌گرداند. لازم نیست براندازی شود، فقط باید حکومت ادب شود. به او فهمانده شود که چکار باید بکند تا بماند. تا انتخابات کلی فرصت داریم باید حکومت را سر جایش نشاند اما دریغ از آن انسجام و همبستگی ملی که متأسفانه نداریم. آن پیشکش در درون خود اصلاح‌طلبی هم چندلایه‌ای داریم. گعده اصلی و گعده‌های فرعی و بالاخره شوراهای بی‌خاصیت چه شورای_هماهنگی چه شورایعالی_سیاست گزاری تصمیمات در جای دیگری گرفته می‌شود و بدنه فرهیخته‌ای که حیران و سرگردان این بازی‌های ایلی و قبیله‌ای و ژنتیکی که بوی تعفنشان هنوز از بین نرفته، مانده‌اند که چطور اصلاح‌طلبی را از چنگ این پدرخواندگان و غارتگران سرمایه اجتماعی تازه به دوران رسیده و گدا و گشنه پس بگیرند. مشکل ما فقط بیرونی نیست. این گعده بازی را تمام کنید راه درازی در پیش داریم. ما باید بدنه فرهیخته را از دل جامعه و ادارات بسیج کنیم و اول اصلاح‌طلبی را از چنگ این پدرسالاران و گعده بازان برهانیم و سپس به حاکمان بفهمانیم حد خود را بدانند و جایشان را بشناسند و در نهایت باید به دنیا بفهمانیم که این کشور صاحب دارد. این راه حل، اگر اهلش هستید بسم ا...‌
2- اولین و مهم‌ترین مانع اصلاحات همین مدعیان اصلاح‌طلبان هستند که خودشان را در کلاف خودساخته  سرگردان کرده‌اند و یک ملت را معطل. صحبت از مجلس ناکارآمد می‌کنند. غافل از این‌که شوراهای در اختیارشان نیز دچار همین بی‌خاصیتی شده است. صحبت از دولت در سایه می‌کنند غافل از این‌که گعده‌های در سایه بجای شوراها تصمیم می‌گیرند و شورا فقط نماد است. به‌راستی این وضعیت و این کلاف سردرگم مگر جز این است که ماحصل تدبیرهای نداشته همین عده‌ای است که سال‌ها پیش موقعی که در اوج قدرت بودند برای کشور و ملت بافته‌اند؟ فقط در لفظ دم از اصلاحات می‌زنند اما در عمل جز همین کلاف بافی برای کشور چیزی یاد ندارند. این امامزاده‌ای نیست که دخیل برایش ببندید. باید به این تولی گری و مدیریت ایلی و قبیله ای و اخیراً ژنتیکی خاتمه داد و راه نیمه‌تمام انقلاب سال 57 را باز کرد. چراکه به‌زعم من اصلاح‌طلبی همان مطالباتی را دارد که از انقلاب 57 معوق و بر زمین‌مانده است.
3- پیرامون واکنش سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال در مورد خبر بازداشت حسن میرکاظمی با 17 قلاده مبنی بر اینکه: بارها گفته‌ایم قبل از اثبات مجرمیت اسم نیاورید، با آوردن مشخصات دچار معذوریت برای پاسخگویی می‌شوم لذا با رعایت محذوریت‌های قانونی اصل بازداشت این فرد را تایید می‌کنم و عناوین اتهامی به خاطر اینکه در مرحله تحقیقات مقدماتی است، بعد از رسیدگی اعلام می‌شود. مشکل دستگاه قضا همین تبعیض‌ها و نابرابری‌ها و اشرافیت‌هاست که در درون آن‌هم امتداد دارد. چون همین امتداد دارد در نحوه رسیدگی و بازجویی و برعکسش هم این است که در مورد غیرخودی‌ها اول اتهام زده می شود بعد میروند دنبال مدرک و پرونده‌سازی و اعتراف گیری و با این‌که این مسأله نخ‌نما شده و اثبات‌کننده عدم استقلال و بی‌طرفی دستگاه قضاست ولی ادامه می‌دهند سه احتمال وجود داره یا این آقایان بهره هوشی پایینی دارند و متوجه نیستند دیگران می‌بینند و قضاوت می‌کنند یا تصورشان این است که مردم احمق و نادان و فاقد شعور هستند و یا این‌که مأموریت دارند به انتشار بدنامی تا کینه و انتقام خویش را از مردم و انقلاب بگیرند. دو احتمال اول با احتساب ضریب هوشی متوسط جامعه رد است و فقط احتمال سوم می‌ماند و اگر احتمال سوم درست‌تر به نظر می‌رسد ادامه کار این آقایان چرا؟ در اینجا این سؤال پیش می آید که بزرگان دچار پیری و نسیان شده‌اند و قادر به تشخیص سره از ناسره نیستند و یا آنان نیز همانند اینان در همدستی باهم مشغول انجام مأموریت خراب کردن کاخ باورهای مردم به انقلاب و درنهایت از بین بردن اعتمادبه‌نفس مردم هستند که هردو احتمال ممکن است درست باشد آن‌وقت این سؤال پیش می آید که چه فرقی می‌کند، این کشتی کشور است که به گل می‌نشیند.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

فرهنگ طبیعت دوستی ایرانیان

ما محکومیم به‌روز آمدی، توسعه اتحاد و گفتگو/ 3

ریشه‌ی تکاملی اخلاق انسانی/1

لزوم حفظ منابع تجدیدناپذیر و افزایش تاب‌آوری محیط‌زیست در شهرستان رزن و درگزین

در آستانه انتخابات فعالیت شعب حاما در سراسر کشور گسترده‌تر می‌شود

مستقل عمل‌کردن حزب اراده ملت به معنای مخالفت با اجماع اصلاح‌طلبان نیست

برنامه حزب اراده ملت برای انتخابات شوراهای شهر و روستا متفاوت از انتخابات ریاست‌جمهوری است

خروج حاما از شورای هماهنگی انشعاب نبود بلکه فقط ائتلاف نکردیم

تقلیل‌گراییِ گفتمانیِ اصلاح‌طلبان

آه از این مجلس!

ساختارها و نهادها در ایران بلاهت یا عقلانیت

سالی که نکوست از بهارش پیداست

به بهانه روز زن زن نقش خود را بازی می‌کند

شروع فعالیت نسخه آزمایشی پورتال اطلاع‌رسانی حزب اراده ملت ایران

گزارش نشست‌های دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران

اصلاح‌طلبان به حاشیه رانده شده‌اند و نقش و نفوذ گذشته را ندارند

شورا و نقش شوراهای شهر در توسعه سیاسی

ما محکومیم به‌روز آمدی، توسعه اتحاد و گفتگو/ 2

دیپلماسی نفتی ایران قبل و بعد از خروج آمریکا از برجام

فرانسه از فین کن اشتاین تا پسابرجام

نقش برجام در مهار ایران

راهکار کارآمدی روابط خارجه

شناسایی مشکلات، آسیب‌ها و نیازهای مطرح در شهرستان اهواز و دسته‌بندی آن‌ها بر اساس اولویت و ویژگی‌های قابل‌پیگیری

ویرانه به جای خود خواجه به راه خود

تحزب، انتخابات و برنامه‌های انتخاباتی حزب اراده ملت ایران

کیش و مات شفافیت در مجلس

چه باید کرد؟ حاما و افق های پیش رو

"زوال و محال اخلاق حرفه‌ای در ایمنی جمعی"

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج:

افشین فرهانچی رئیس ستاد انتخاباتی حزب اراده ملت شد

اسماعیل مختاری سخنگوی حاما شد

برنامه پاک‌سازی طبیعت

خالی کردن جیب مردم در قمارخانه‌های مجازی!

در انتخابات ریاست‌جمهوری فعالیتی نخواهیم داشت

عدنان

فضای مجازی و تدریس مجازی

سه روی سکه! طب مدرن در برابر طب سنتی

حزب، جامعه و حکومت سیاسی

ما محکومیم به‌روز آمدی، توسعه، اتحاد و گفتگو (1)

تبیین و بازشناسی سه مفهوم سوسیالیسم، سوسیالیسم دموکراتیک و سوسیال‌دموکراسی!

سیاه چاله های اجتماعی

شفاف‌سازی امور پیمانکاران و احیای بافت‌های واجد ارزش

رفع تبعیض از سکونت‌گاه‌های غیررسمی

چاره رنجبران وحدت و تشکیلات است

اصلاح‌طلبان پاسخ مناسبی در قبال رأی مردم ندادند

رئیس‌جمهوری نظامی تابو یا عادی؟!

اقتدار زنان در جریان سازی احزاب ...! انتخاب خانم‌ها اطلس‌باف و شمسینی غیاثوند در استان قزوین جریان حزب را شتاب خواهد بخشید!

نشانه‌ها را دریابید!

کرونا و فضای مجازی

آقای وزیر؛ برای بهبود سرعت و کیفیت آموزش مجازی، سرورهای شاد را منطقه‌ای کنید